Sobota, 2 grudnia 2023r. | Imieniny: Balbiny, Bibianny, Pauliny
Pokaż menu

3 Maja w Ryglicach

04 maja, 2020

Pomimo panującej pandemii koronawirusa obchody 3 Maja uczciliśmy wraz z Przewodniczącym Rady Miejskiej w Ryglicach Panem Markiem Dudowiczem oraz z Ks. Dziekanem Franciszkiem Kuczkiem. Jak co roku, wraz z pocztem sztandarowym OSP Ryglice, uczestniczyliśmy we Mszy Świętej w intencji ojczyzny, która odbyła się o godzinie 11 w kościele parafialnym w Ryglicach. Następnie złożyliśmy kwiaty na placu pamięci obok kościoła oraz pod tablicą poległych w czasie II wojny światowej i przy figurze św. Floriana na rynku w Ryglicach. W związku z tym, że mieszkańcy Ryglic nie mogli wziąć w tym rok udziału w obchodach uroczystości wiązanki kwiatów, zostały złożone w imieniu całej społeczności Gminy Ryglice. Chociaż czasy są trudne, nie możemy zapomnieć o dacie uchwalenia Konstytucji 3 Maja, która miała ogromny wpływ na zachowanie suwerenności demokratycznego kraju i była wyrazem dążenia narodu polskiego do wolności i niezależności.

 

Burmistrz Ryglic
Paweł Augustyn

Fotorelacja z wydarzenia:

przejdź do galerii
Gmina Ryglice
Ryglice – gmina miejsko-wiejska w województwie małopolskim, w powiecie tarnowskim. W latach 1975–1998 gmina położona była w województwie tarnowskim.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).