Środa, 17 lipca 2024r. | Imieniny: Anety, Bogdana, Jadwigi
Pokaż menu

2 106 414,00 zł na most w Lubczy. 2 900 000,00 zł na osuwisko w Zalasowej.

19 czerwca, 2020

2 106 414,00 zł na budowę mostu w Lubczy.

2 900 000,00 zł na osuwisko w Zalasowej.

 

Wczoraj odebrałem od Starosty Tarnowskiego Pana Romana Łucarza oficjalną informację o przyznaniu dwóch promes. Pierwsza na kwotę 1 053 207,00 zł, na przebudowę mostu na rzecze Wolance w Centrum Lubczy- droga na Kowalową. Od kilku lat, jeszcze jako Radny Powiatowy starałem się, aby dwa mosty drewniane na drogach powiatowych w Lubczy zostały przebudowane. Jednak będzie to miało miejsce w tym roku. Natomiast drugie dofinansowanie wynosi 2 320 000,00 zł na naprawę osuwiska w Zalasowej- Maziarnia. Zgodnie z kosztorysem na to zadanie zostanie przeznaczona kwota 2 900 000,00 zł. Obydwa zadania będą realizowane w tym roku. Cieszę się, że po kilku latach osuwisko zostanie naprawione i zwiększy to zdecydowanie bezpieczeństwo w tym miejscu. Dziękuję Panu Staroście Romanowi Łucarzowi, Panu Wicestaroście Jackowi Hudymie, całemu Zarządowi oraz Radzie Powiatu za realizację tych dwóch zadania w Gminie Ryglice. Jak powiedział Pan Starosta Roman Łucarz:Współpraca z Burmistrzem Ryglic Pawłem Augustynem układa się wręcz wzorowo, dlatego Gmina Ryglice zawsze może liczyć na nasze wsparcie. Służymy mieszkańcom i myślę, że obydwie inwestycje przyczynią się do bezpieczeństwa i ułatwią poruszanie się po drogach. Łącznie w Gminie Ryglice zgodnie z kosztorysami na te dwa zadania powiat przeznaczy kwotę 5 006414,00 zł.

 

Burmistrz Ryglic

Paweł Augustyn

 

 
Gmina Ryglice
Ryglice – gmina miejsko-wiejska w województwie małopolskim, w powiecie tarnowskim. W latach 1975–1998 gmina położona była w województwie tarnowskim.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).