Sobota, 5 grudnia 2020r. | Imieniny: Sabiny, Krystyny, Edyty
Pokaż menu

100% dofinansowania na rewaloryzację cmentarzy wojennych z okresu I wojny światowej

19 listopada, 2020

 

Otrzymaliśmy dofinansowanie w 100% na odnowienie dwóch cmentarzy wojennych w Gminie Ryglice. Cmentarz nr 167 w Ryglicach oraz cmentarz nr 165 w Bistuszowej. Wniosek składaliśmy wspólnie z kilkoma Samorządami oraz Wojewodą Małopolskim. Wyremontowane zostaną nagrobki i ogrodzenie na cmentarzu w Ryglicach. Na cmentarzu w Bistuszowej odnowimy ogrodzenie, ponieważ mogiły zostały odrestaurowane w tym roku ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Całość inwestycji przeprowadzi Wojewoda Małopolski i w 100% ją sfinansuje. Bardzo ważne jest dla mnie dbanie o pamięć oraz wygląd cmentarzy wojennych, ponieważ spoczywają tam żołnierze, którzy oddali życie za wolną i niepodległą Polskę.

Burmistrz Ryglic

Paweł Augustyn
Gmina Ryglice
Ryglice – gmina miejsko-wiejska w województwie małopolskim, w powiecie tarnowskim. W latach 1975–1998 gmina położona była w województwie tarnowskim.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).