Sobota, 2 marca 2024r. | Imieniny: Heleny, Halszki, Pawla
Pokaż menu

WSPARCIE DLA RODZIN – PAKIET TERAPEUTYCZNY

15 maja, 2020

Czas epidemii jest trudny dla nas wszystkich. Wielu z nas żyje w napięciu, lęku o zdrowie swoje i swoich biskich, o utrzymanie pracy i bezpieczeństwo finansowe naszych rodzin. Nasza odporność psychiczna została wystawiona na próbę.

W izolacji może pojawiać się coraz więcej konfliktów pomiędzy członkami rodziny, a wreszcie poważanych kryzysów rodzinnych. Wielu z nas żyje w strachu, braku poczucia kontroli i  niepewności, które nasilają się w obliczu kolejnych przekazów medialnych.

W izolacji może pojawiać się coraz więcej konfliktów pomiędzy członkami rodziny, a wreszcie poważanych kryzysów rodzinnych. Wielu z nas żyje w strachu, braku poczucia kontroli i  niepewności, które nasilają się w obliczu kolejnych przekazów medialnych. Wszystko to może sprzyjać pojawianiu się krzywdzących zachowań, których doświadczają domownicy, w tym zwłaszcza dzieci. Trzeba przy tym pamiętać, że także one żyją teraz w większym napięciu połączonym z nierozumieniem tego co dzieje się na świecie i obniżającym się nastrojem. Pozbawione zostały także wsparcia świetlic oraz bezpośredniego kontaktu i  wsparcia ze strony nauczycieli, wychowawców, pedagogów, czy też rówieśników. To m.in. w placówce, szkole, czy na podwórku mogły odreagować codziennie towarzyszące im trudności i niepokoje.

W odpowiedzi na powyższe Gmina Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych we współpracy ze Specjalistyczną Placówką Wsparcia Dziennego w Radłowie (Stowarzyszenie AMOS), Komisariatem Policji w Żabnie oraz Miejsko- Gminnym Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Radłowie przygotowała Pakiety terapeutyczne dla dzieci „SUPER PAKIET NUDZI-MISIA NA SMUTKI I NUDĘ”. Pakiety terapeutyczne zostały przekazane do najbardziej potrzebujących rodzin za pośrednictwem pracowników socjalnych, asystentów rodzin oraz wychowawców Specjalistycznej Placówki Wsparcia Dziennego w Radłowie. Pakiety zostały przekazane także do dyspozycji funkcjonariuszy policji pełniących służbę na terenie Gminy Radłów, którzy będą przekazywać je dzieciom w ramach wsparcia w sytuacji interwencji domowych.

Pakiety opracowane zostały w przyjaznej i bezpiecznej formie spotkań z „Nudzi- Misiem”, który pomoże dzieciom odreagować napięcia emocjonalne związane z sytuacją izolacji oraz kreatywnie spędzić wolny czas. W pakietach zawierają się:

  • Listy do dzieci i rodziców
  • Materiały edukacyjne: poradniki dotyczące radzenia sobie ze stresem, wskazówki dotyczące skutecznych sposobów uczenia się, zasady obrony przed wirusem, poradniki i ćwiczenia dotyczące praw dziecka oraz źródeł pomocy kiedy dziecku dzieje się krzywda.
  • Artykuły plastyczne i kreatywne dla dzieci ( m.in. książeczki, naklejki motywacyjne, puzzle, kolorowanki antystresowe)
  • Bransoletki odblaskowe dla dzieci przekazane przezKomisariat Policji
    w Żabnie
  • Bawełniane maseczki wielokrotnego użytku dla dzieci.

Zadanie sfinansowane zostało ze środków uzyskanych z opłat pobranych za korzystanie z zezwoleń na sprzedaż napojów alkoholowych.

fot. Edyta Kożuch
Gmina Radłów
Radłów – gmina miejsko-wiejska w województwie małopolskim, w powiecie tarnowskim. W latach 1975–1998 gmina położona była w województwie tarnowskim.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).