Wtorek, 25 czerwca 2024r. | Imieniny: Lucji, Wilhelma, Doroty
Pokaż menu

Wilk w Wał-Rudzie

21 maja, 2024
20 maja 2024 r. w miejscowości Wał-Ruda – Śmietana pojawił się wilk.

Zwierzę przechadzało się bezpośrednio w pobliżu zabudowy mieszkalnej.

Mieszkańcy powinni pamiętać o zachowaniu ostrożności podczas spacerów z dziećmi i nie spuszczać psów ze smyczy, w szczególności w lesie.

Proszę zwrócić szczególną uwagę w sytuacji zauważenia zwierzęcia i niezwłocznie zgłaszać telefonicznie do Urzędu Miejskiego w Radłowie. 

Na mocy Rozporządzenia Ministra Środowiska z 16 grudnia 2016 r. wilk objęty jest ścisłą ochroną. Oznacza to, że nie można umyślnie zabijać, chwytać, okaleczać, płoszyć lub niepokoić tego gatunku. Wilk rzadko atakuje ludzi.

Najczęściej chore osobniki np. na świerzb mogą nie wykazywać lęku przed człowiekiem i atakować psy lub zwierzęta gospodarskie. 
Gmina Radłów
Radłów – gmina miejsko-wiejska w województwie małopolskim, w powiecie tarnowskim. W latach 1975–1998 gmina położona była w województwie tarnowskim.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).