Sobota, 30 września 2023r. | Imieniny: Wery, Honoriusza, Hieronima
Pokaż menu

V Europejski Dzień Przeciwdziałania Włamaniom do Domów

05 lipca, 2023
Europejska Sieć Zapobiegania Przestępczości (ang. – European Crime Prevention Network), działająca przy Komisji Europejskiej, i we współpracy z Europolem, w ponad 20 państwach UE prowadzi akcję pn. V Europejski Dzień Przeciwdziałania Włamaniom do Domów.

Jego celem jest podniesienie świadomości społecznej dotyczącej zabezpieczenia domów i mieszkań przed włamaniami. W Polsce wydarzenie to odbywać się będzie przez cały okres wyjazdów wakacyjnych, a zaangażowana w nie będzie w szczególności Policja. 

Działania Policji będą polegały m.in. na rozpowszechnianiu materiałów wskazujących sposoby zabezpieczenia nieruchomości przed włamaniami, w tym na stronach internetowych Policji, w lokalnych mediach oraz poprzez kontakty ze społecznościami lokalnymi, np. w formie pikników z udziałem funkcjonariuszy Policji.

Materiały dotyczące kampanii dostępne są na stronie EUCPN www.eucpn.org

Dostępna jest również broszura w języku polskim dotycząca zapobiegania włamaniom do mieszkań na stronie eucpn.org
Gmina Radłów
Radłów – gmina miejsko-wiejska w województwie małopolskim, w powiecie tarnowskim. W latach 1975–1998 gmina położona była w województwie tarnowskim.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).