Sobota, 2 marca 2024r. | Imieniny: Heleny, Halszki, Pawla
Pokaż menu

Uwaga na porzucone odpady !

25 maja, 2020

Ostrzeżenie dla właścicieli nieruchomości.

W związku z wnioskiem Małopolskiego Inspektoratu Ochrony Środowiska w Krakowie, który zwrócił uwagę na pojawienie się nowych miejsc nielegalnego magazynowania odpadów oraz nielegalnych transportów odpadów, burmistrz Radłowa apeluje o zwrócenie szczególnej uwagi na możliwość powstawania nielegalnych miejsc magazynowania odpadów na terenie lokalnej społeczności.

Na terenie kraju cały czas wzrasta liczba zatrzymanych nielegalnych transportów odpadów, które trafiają do miejsc nie przeznaczonych do ich składowania. Burmistrz Radłowa nakłania do inicjatyw zwiększających zainteresowanie lokalnych społeczności problemem nielegalnych transportów odpadów oraz ich magazynowania.

Proszę o regularne sprawdzanie miejsc opuszczonych, niezamieszkałych, w szczególności o dużej powierzchni, które mogą stać się miejscem porzucenia odpadów.

Przestrzegam właścicieli budynków i posesji przed zagrożeniem, jakie niesie za sobą porzucenie odpadów na terenie będącym ich własnością. Gdy sprawca porzucenia odpadów nie zostanie zidentyfikowany, bądź też jest niewypłacalny, zgodnie z obowiązującym prawem koszt utylizacji tych odpadów będzie spoczywał na właścicielu terenu, a to może przekraczać jego możliwości finansowe. W takich sytuacjach pozostałe koszty ponosi gmina. - informuję burmistrz Zbigniew Mączka.

Opisane powyżej działania mają charakter prewencyjny, które poprawią skuteczność walki z przestępczością związaną z nieprawidłowym gospodarowaniem odpadami, ale również zabezpieczą interesy gmin i miast oraz ich mieszkańców. O dostrzeżonych nieprawidłowościach proszę poinformować tutejszy urząd.
Gmina Radłów
Radłów – gmina miejsko-wiejska w województwie małopolskim, w powiecie tarnowskim. W latach 1975–1998 gmina położona była w województwie tarnowskim.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).