Poniedziałek, 15 lipca 2024r. | Imieniny: Henryka, Wlodzimierza, Dawida
Pokaż menu

Udogodnienia dla obywateli w uzyskaniu odpisów aktów stanu cywilnego

18 maja, 2020

Szanowni Państwo.
Uprzejmie informujemy, że 21 kwietnia 2020 r. Ministerstwo Cyfryzacji uruchomiło w rozszerzonej wersji, e-usługę umożliwiającą wnioskowanie o odpis aktu stanu cywilnego.

Wydanie tego dokumentu jest możliwe „od ręki” po spełnieniu trzech warunków:
1. Odpis aktu, o który się wnioskuje musi dotyczyć wnioskodawcy, bądź innej osoby, jeżeli wnioskodawca jest osobą uprawnioną do odbioru aktu (art. 45 ustawy „Prawo o aktach stanu cywilnego”).
2. System w trakcie wypełniania wniosku musi potwierdzić, że możliwe jest automatyczne wydanie odpisu.
3. Za odpis należy zapłacić online.

Więcej informacji o nowej usłudze oraz o pozostałych możliwościach wnioskowania o odpisy aktów stanu cywilnego znajdują się pod adresem: https://www.gov.pl/web/gov/uzyskaj-odpis-aktu-stanu-cywilnego-urodzenia-malzenstwa-zgonu

 
Gmina Radłów
Radłów – gmina miejsko-wiejska w województwie małopolskim, w powiecie tarnowskim. W latach 1975–1998 gmina położona była w województwie tarnowskim.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).