Piątek, 7 października 2022r. | Imieniny: Marii, Marka, Mirelli

Święto Wojska Polskiego w Gminie Tarnów

08 sierpnia, 2022
Zaplanuj 15 sierpnia z Wojskiem Polskim!

Szef Wojskowego Centrum Rekrutacji w Tarnowie oraz Wójt Gminy Tarnów zapraszają na piknik wojskowy „Zostań Żołnierzem RP”, którego organizatorem jest Minister Obrony Narodowej. Impreza odbędzie się 15 sierpnia 2022 r. na terenie LKS WOLANIA w Woli Rzędzińskiej w godzinach od 14.00 do 18.00.

W ramach Kina Frontowego organizowanego w trakcie pikniku o godz. 14.15 wszystkich fanów kina zapraszamy na projekcje filmu „Wyklęty”.
W programie wydarzenia również pokaz sprzętu wojskowego (Czołg LEOPARD, Kołowy Transporter Opancerzony ROSOMAK, Moździerz samobieżny RAK, Wyrzutnia WR-40 LANGUSTA, Samobieżny przeciwlotniczy zestaw rakietowy POPRAD.

Oprócz pokazu sprzętu wojskowego nie zabraknie również żołnierzy z Wojsk Specjalnych, Wojsk Obrony Terytorialnej, którzy w ramach punktów promocyjno-informacyjnych opowiedzą o swojej służbie. Przez cały piknik będzie funkcjonował Mobilny Punk Rekrutacji, gdzie będzie można uzyskać informacje na temat rekrutacji do służby w Wojsku Polskim oraz złożyć wniosek do Dobrowolnej Zasadniczej Służby Wojskowej lub Terytorialnej Służby Wojskowej (wystarczy mieć przy sobie dowód osobisty). Ponadto będzie można spróbować darmowej tradycyjnej żołnierskiej grochówki.

Gmina Radłów
Radłów – gmina miejsko-wiejska w województwie małopolskim, w powiecie tarnowskim. W latach 1975–1998 gmina położona była w województwie tarnowskim.