Środa, 17 kwietnia 2024r. | Imieniny: Rudolfa, Roberta
Pokaż menu

Sprawy w ZUS w czasie epidemii

30 kwietnia, 2020
Ułatwienia Zakładu Ubezpieczeń Społecznych  dla osób załatwiających sprawy urzędowe w czasie epidemii.

Osoby, które wnioskują do ZUS o zasiłek macierzyński lub pogrzebowy, nie muszą załączać do wniosku stosownego odpisu aktu stanu cywilnego. W dopełnieniu formalności pomaga ZUS. Jeśli klient nie będzie mógł dostarczyć odpisu, ZUS na wniosek klienta wystąpi o ten dokument do Urzędu Stanu Cywilnego. Niezbędne jest podanie danych osoby, której dotyczy akt stanu cywilnego, czyli imię, nazwisko, datę i miejsce urodzenia (w przypadku aktu urodzenia), datę i miejsce zgonu (w przypadku aktu zgonu), numer PESEL.

Szczegółowe informacje można znaleźć w artykule: Ułatwienia dla klientów – ZUS we własnym zakresie pozyska z USC odpis aktu stanu cywilnego potrzebny do wypłaty zasiłku
Gmina Radłów
Radłów – gmina miejsko-wiejska w województwie małopolskim, w powiecie tarnowskim. W latach 1975–1998 gmina położona była w województwie tarnowskim.

Możliwość komentowania została wyłączona.

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).