Sobota, 2 marca 2024r. | Imieniny: Heleny, Halszki, Pawla
Pokaż menu

Ruszył nabór wniosków na ochronę gruntów rolnych

04 stycznia, 2024
Nabór wniosków na zadania związane z wyłączeniem z produkcji gruntów rolnych rozpoczął się 10 grudnia 2023 r. i potrwa do 15 stycznia 2024 r.

Zarząd Województwa Małopolskiego, jak co roku, będzie udzielał dotacji ze środków budżetu województwa związanych z wyłączeniem z produkcji gruntów rolnych, na zadania określone w art. 22 c ust. 1 ustawy z dnia 3 lutego 1995 r. o ochronie gruntów rolnych i leśnych m. in. na:

na budowę/modernizację dróg dojazdowych do gruntów,
na budowę/renowację zbiorników wodnych służących małej retencji,
na zakup sprzętu pomiarowego i informatycznego oraz oprogramowania, niezbędnego do zakładania i aktualizowania operatów ewidencji gruntów oraz prowadzenia spraw ochrony gruntów rolnych,
na pozostałe zadania o których mowa w art. 22c ust. 1 ustawy o ochronie gruntów rolnych i leśnych,
na budowę/modernizację dróg dojazdowych do gruntów rolnych położonych na terenie minimum dwóch gmin.
Maksymalna wysokość dofinansowania budowy/modernizacji dróg dojazdowych do gruntów wynosi 350 000 zł zaś minimalna wysokość dofinansowania wynosi 30 000 zł.

Dofinansowanie budowy i renowacji zbiorników wodnych służących małej retencji będzie dotyczyć zbiorników o parametrach od 100 m2 do 10 000 m2, służących potrzebom rolnictwa, maksymalna wysokość dofinansowania wynosi 50 000 zł.

Więcej informacji na stronie: www.malopolska.pl

Fot. Autor: Biuro Prasowe UMWM / Zespół ds. Ochrony Gruntów Rolnych i Leśnych / ACH
Gmina Radłów
Radłów – gmina miejsko-wiejska w województwie małopolskim, w powiecie tarnowskim. W latach 1975–1998 gmina położona była w województwie tarnowskim.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).