Środa, 17 kwietnia 2024r. | Imieniny: Rudolfa, Roberta
Pokaż menu

Renowacja cmentarzy wojennych w Niwce i Glowie

06 grudnia, 2019
Trwają prace przy renowacji cmentarzy wojennych w Niwce i w Glowie.

Na cemntarzu w Niwce, ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego wykonywane są prace konserwatorskie architektury położonego centralnie obelisku oraz ogrodzenia cmentarza i bramy głównej. Całość prac konserwatorskich prowadzona jest zgodnie z dokumentacją konserwatorską. Koszt całkowity zadania to ok. 57 tyś. zł. Z programu „Groby i cmentarze wojenne w kraju 2019” Gmina Radłów otrzymała na ten cel 26 tyś. zł.

Prace remontowo – konserwatorskie prowadzone są również na cmentarzu wojennym nr 209 w Glowie. Wykonywana jest renowacja pomnika głównego, nagrobków, a także ogrodzenia cmentarza. Zgodnie z zaleceniami zawartymi w opinii dendrologicznej, pielęgnacji został poddany drzewostan na cmentarzu. Całość prac zamknie się kwotą 67 tyś. zł, z czego 33 tyś. zł. pochodzi z dofinansowania w ramach programu „Groby i cmentarze wojenne w kraju 2019”.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Renowacja cmentarzy wojennych w Niwce i Glowie

Fot. Maksymilian Pochroń
Gmina Radłów
Radłów – gmina miejsko-wiejska w województwie małopolskim, w powiecie tarnowskim. W latach 1975–1998 gmina położona była w województwie tarnowskim.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).