Piątek, 7 października 2022r. | Imieniny: Marii, Marka, Mirelli
Pokaż menu

Rajd rowerowy 83 km

21 września, 2022
Rajd rowerowy 83 km - z okazji 83. rocznicy wydarzeń września 1939 Rajd rowerowy z istorią w tle.

W niedzielę, 18 września odbył się rajd rowerowy „Rajd rowerowy 83 km - z okazji 83. rocznicy wydarzeń września 1939” i zakończy obchody 83 rocznicy Bitwy pod Proszowicami, Bitwy pod Radłowem i Bitwy o most w Biskupicach Radłowskich. 
Rajd zorganizowany został przez Grupę Proszowice - Rajdy Rowerowe, Krakowski Oddział IPN oraz Gminne Centrum Kultury i Czytelnictwa w Radłowie. Patronat honorowy nad rajdem objęli burmistrz Proszowic Grzegorz Cichy i burmistrz Radłowa Zbigniew Mączka. 

Ponad pięćdziesiąt uczestników rajdu z Proszowic, Radłowa i Biskupic Radłowskich pokonało trasę 103 km, która przebiegała przez miejsca upamiętniające walki i ofiary II wojny światowej. Historię kampanii wrześniowej 1939 roku przybliżyli uczestnikom wyprawy dr Marcin Chorązki z krakowskiego oddziału IPN oraz Przewodniczący Rady Miejskiej w Radłowie Piotr Kapera. 

Dziękujemy bardzo za pomoc i nieocenione wsparcie Wydziałowi Ruchu Drogowego KMP w Tarnowie, OSP w Radłowie oraz Sołtysowi Biskupic Radłowskich Kazimierzowi Sarneckiemu i Zespołowi Regionalnemu BISKUPIANIE

Galeria

Fot. Łukasz Kędzior
Gmina Radłów
Radłów – gmina miejsko-wiejska w województwie małopolskim, w powiecie tarnowskim. W latach 1975–1998 gmina położona była w województwie tarnowskim.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).