Niedziela, 14 kwietnia 2024r. | Imieniny: Bereniki, Waleriana, Justyny
Pokaż menu

Program “Czyste Powietrze” – Operator

16 lutego, 2024
Program "Czyste Powietrze" - Szansa na Poprawę Jakości Życia

Mamy przyjemność poinformować Państwa o nowej inicjatywie na terenie naszej gminy, mającej na celu wsparcie i pomoc w zakresie kompleksowej termomodernizacji budynków i poprawie efektywności energetycznej domów.

Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w trybie konkursowym wyłonił dla naszego regionu Operatora programu "Czyste Powietrze" -  Stowarzyszenie EkoMonterzy. Stowarzyszenie działa jako Operator na terenie powiatu bocheńskiego, brzeskiego, dąbrowskiego, tarnowskiego, wielickiego i Miasta Tarnów.

Operatorzy programu mają za zadanie wspierać mieszkańców naszej gminy, w całym procesie pozyskiwania dotacji z programu. Pomoc Operatora jest bezpłatna i ma na celu przeprowadzenie beneficjenta przez proces dofinansowania począwszy od wnioskowania o dotację, pomoc w wyborze wykonawcy, realizację przedsięwzięcia, aż do całkowitego jej rozliczenia.

Program działa na zasadzie dofinansowań związanych z termomodernizacją, wymianą źródeł ciepła czy ociepleniem budynków. Jest to ważny krok w kierunku ochrony środowiska i poprawy komfortu życia mieszkańców.

Od dnia 16.02.2024 r. Przedstawiciele Operatora, będą prowadzić konsultacje z mieszkańcami w terenie. W najbliższym czasie zorganizowane zostaną również spotkania informacyjne dotyczące zasad udzielania dotacji z programu Czyste Powietrze.

Jednocześnie prosimy Państwa o rozwagę i ostrożność. W ostatnim czasie na terenie gminy, pojawiło się wielu przedstawicieli firm, podających się za reprezentantów programu. Każda osoba reprezentująca operatora posługuje się oficjalnym identyfikatorem wydanym przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska – wzór poniżej. Prosimy o każdorazową weryfikację na stronie internetowej NFOŚiGW lub kontaktując się bezpośrednio z Urzędem Miejskim w Radłowie pod nr tel.: 14 678 2044 wew. 19

W przypadku pytań zachęcamy do kontaktu z biurem Stowarzyszenia EkoMonterzy, które udzieli wszelkich informacji (533 424 830).

Informacja dotycząca konkursu i wyłonienia Operatorów.
Gmina Radłów
Radłów – gmina miejsko-wiejska w województwie małopolskim, w powiecie tarnowskim. W latach 1975–1998 gmina położona była w województwie tarnowskim.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).