Wtorek, 24 maja 2022r. | Imieniny: Joanny, Zuzanny

Priorytetowe działania Policji na I połowę 2022 r.

13 stycznia, 2022
Kierownik Komisariatu Policji w Żabnie informuje o zadaniach priorytetowych Policji.

Od 1 stycznia do 30 czerwca 2022 r. Komisariat Policji w Żabnie wyznaczył miejsca objęte planem działań priorytetowych, a są nimi: miejscowość Wola Radłowska i Wał-Ruda.

Działania będą polegały na ograniczaniu zjawiska wyrzucania odpadów z gospodarstw domowych na terenach leśnych oraz do przydrożnych rowów, celem poprawy czystości środowiska naturalnego oraz dbałości o piękno natury.

W ramach prowadzonego działania policjanci będą edukować mieszkańców wskazując należyte postępowanie z odpadami z gospodarstw domowych, przypominając zapisy Ustawy z 11 sierpnia 2021 r. o zmianie ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach, ustawy – Prawo ochrony środowiska oraz Ustawy o odpadach.

Policjanci będą również kontrolować miejsca, w których mogą znajdować się nielegalne wysypiska śmieci, zaś z chwilą ich ujawnienia będą podejmowane działania mające na celu ustalenie osób naruszających prawo i pociągnięcie ich do odpowiedzialności.

asp. szt. Mariusz Kosman
Kierownik Ogniwa ds. Prewencji
Komisariatu Policji w Żabnie

Gmina Radłów
Radłów – gmina miejsko-wiejska w województwie małopolskim, w powiecie tarnowskim. W latach 1975–1998 gmina położona była w województwie tarnowskim.