Wtorek, 25 czerwca 2024r. | Imieniny: Lucji, Wilhelma, Doroty
Pokaż menu

Poprawa cyberbezpieczeństwa Gminy Radłów

11 czerwca, 2024
Gmina Radłów otrzymała wsparcie finansowe z Unii Europejskiej w formie grantu na realizację projektu pn. „Poprawa cyberbezpieczeństwa Gminy Radłów”.

Głównym celem projektu jest poprawa cyberbezpieczeństwa Gminy Radłów, a jego rezultatem będzie podniesienie poziomu bezpieczeństwa informacji poprzez wzmacnianie odporności i zdolności do skutecznego zapobiegania i reagowania na incydenty w systemach informatycznych Gminy.

W ramach projektu zaplanowano realizację 4 następujących zadań:

  • Zadanie 1 - Usługi doradcze wspomagające realizację projektu,
  • Zadanie 2 - Obszar organizacyjny obejmujący przygotowanie ankiet dojrzałości cyberbezpieczeństwa oraz usługi związane z Systemem Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji,
  • Zadanie 3 - Obszar kompetencyjny obejmujący szkolenia oraz testy socjotechniczne z zakresu cyberbezpieczeństwa,
  • Zadanie 4 - Obszar techniczny obejmujący testy bezpieczeństwa SZBI oraz zakup, instalację, konfigurację i wdrożenie rozwiązań informatycznych służących poprawie cyberbezpieczeństwa.

 

Z projektu skorzystają mieszkańcy Gminy Radłów oraz pracownicy Urzędu Miejskiego, a jego realizacja poprawi bezpieczeństwo oraz komfort korzystania z e-usług oferowanych przez Gminę.

Wartość projektu to 616 665,20 zł, w tym:

  • wysokość wkładu Funduszy Europejskich: 415 280,87 zł,
  • wysokość wkładu Budżetu Państwa: 91 159,13 zł,  
  • wysokość wkładu własnego Gminy Radłów: 110 225,20 zł.

Plakat

#FunduszeUE
#FunduszeEuropejskie
Gmina Radłów
Radłów – gmina miejsko-wiejska w województwie małopolskim, w powiecie tarnowskim. W latach 1975–1998 gmina położona była w województwie tarnowskim.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).