Czwartek, 23 maja 2024r. | Imieniny: Iwony, Dezyderego, Kryspina
Pokaż menu

Pomoc w zapewnieniu gotowości bojowej dla OSP

14 maja, 2020

W dniu 24 lutego 2020 r. Zarząd Województwa Małopolskiego podjął Uchwałę w sprawie udzielenia pomocy finansowej dla gmin na zapewnienie gotowości bojowej jednostkom Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu województwa małopolskiego dotkniętym skutkami powodzi w maju 2019 r. Na mocy Uchwały przyznano dotację 57 gminom w wysokości 898 444 zł. Wśród tych gmin znalazła się również gmina Radłów, która ubiegała się o dotację na zakup sprzętu i elementów odzieży ochronnej do działań bojowych.

W dniu 24 marca 2020 r. została zawarta umowa pomiędzy Województwem Małopolskim a Gminą Radłów dotycząca  udzielenia pomocy finansowej na zapewnienie gotowości bojowej jednostkom Ochotniczych Straży Pożarnych dotkniętym skutkami powodzi w maju 2019 r. Na realizację zadania z budżetu Województwa przyznano naszej Gminie pomoc finansową  w wysokości 6 320,00 zł.

W dniu 14 maja 2020 r. w remizie OSP Radłów, Pan Burmistrz Radłowa Zbigniew Mączka w obecności Komendanta Gminnego ZOSP RP Pana Mieczysława Prosowicza dokonał przekazania na ręce Prezesów jednostek OSP: Przybysławice, Marcinkowice, Siedlec, Wał–Ruda, Wola Radłowska węży W-52 i W-75, a OSP Biskupice Radłowskie, Zabawa i Radłów oprócz węży otrzymała obuwie specjalne FHR 006 Brandbull. Poprzez uzupełnienie braków w pełni zrealizowano zapewnienie gotowości bojowej.

Strażacy doposażonych jednostek OSP wyrażają zadowolenie z pozyskanego sprzętu   i elementów odzieży ochronnej do działań bojowych i składają podziękowania Panu Burmistrzowi oraz Zarządowi Województwa Małopolskiego za zrozumienie  i okazaną pomoc.

 

Projekt współfinansowany ze środków
Województwa Małopolskiego
„ Pomoc popowodziowa”

fot. Kamil Sobota
Gmina Radłów
Radłów – gmina miejsko-wiejska w województwie małopolskim, w powiecie tarnowskim. W latach 1975–1998 gmina położona była w województwie tarnowskim.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).