Sobota, 2 marca 2024r. | Imieniny: Heleny, Halszki, Pawla

Podania i Legendy Biskupickie BABUSIA OPOWIADALI…

06 grudnia, 2023
2 grudnia 2023 r. w Domu Kultury w Biskupicach Radłowskich odbyła się promocja książki pt. "Podania i Legendy Biskupickie BABUSIA OPOWIADALI…" autorstwa Stanisławy Tracz i Danuty Kurzawskiej.

Obie Panie są rodowitymi Biskupiankami, emerytowanymi nauczycielkami języka polskiego i historii. Materiały do napisania tego unikatowego dzieła zbierały już prawie 20 lat temu pracując wraz z uczniami miejscowej szkoły podstawowej.

Książka zawiera wiele ciekawych podań napisanych na podstawie wywiadów z seniorami wsi Biskupice, wiele legend o dawnych wydarzeniach ze wsi Biskupice Radłowskie i o okolicznych miejscach, które krążą do dnia dzisiejszego, a zostały zapisane aby ocalić od zapomnienia.

Niewielki wolumin zawiera liczne unikatowe fotografie oraz prace plastyczne uczniów współpracujących w ówczesnym czasie przy projekcie ocalania spuścizny naszych przodków podjętym przez autorki oraz młodzież szkolną. Oprawę muzyczną spotkania zapewnił zespół Trzy Elementy.

„Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa Inwestująca w obszary wiejskie”. Projekt pn. "Podania i Legendy Biskupickie" współfinansowany jest ze środków Unii Europejskiej w ramach działania 19.2 „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

Gmina Radłów
Radłów – gmina miejsko-wiejska w województwie małopolskim, w powiecie tarnowskim. W latach 1975–1998 gmina położona była w województwie tarnowskim.