Wtorek, 9 sierpnia 2022r. | Imieniny: Romana, Ryszarda, Edyty
Pokaż menu

Otwarto plac zabaw w Siedlcu

27 czerwca, 2022
W sobotnie popołudnie w Siedlcu odbyło się uroczyste otwarcie nowo wybudowanego placu zabaw oraz piknik rodzinny.

Po oficjalnych przemówieniach Sołtysa oraz Burmistrza Radłowa, nowy plac został poświęcony przez Proboszcza parafii w Siedlcu. Podczas uroczystości wystąpił Zespół Ludowy Mali Radłowianie wraz z kapelą.

Nie zabrakło atrakcji dla dzieci, były bańki mydlane, dmuchana zjeżdżalnia oraz lody.  O wspaniały poczęstunek zadbały Panie z KGW Siedlczanki. 

Plac zabaw został wyposażony w huśtawki, karuzelę, piaskownicę, zjeżdżalnię, oraz ławki, kosze na śmieci i tablice informacyjne. Powstały chodniki z kostki brukowej, miejsca parkingowe oraz altana. Teren został ogrodzony.
Na tę inwestycję przyznana została dotacja w wysokości 39 622,00 zł w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 działanie 19.2, Rozwój ogólnodostępnej i niekomercyjnej infrastruktury turystycznej lub rekreacyjnej, lub kulturalnej. Wartość całości prac to kwota ok. 129 000,00 zł.

Najmłodsi mieszkańcy długo czekali na nowy plac zabaw i nie ukrywali swojej radości z nowych, atrakcyjnych urządzeń.

Galeria

Fot. Maksymilian Pochroń
Gmina Radłów
Radłów – gmina miejsko-wiejska w województwie małopolskim, w powiecie tarnowskim. W latach 1975–1998 gmina położona była w województwie tarnowskim.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).