Środa, 21 lutego 2024r. | Imieniny: Eleonory, Fortunata, Roberta
Pokaż menu

Obchody Święta Konstytucji 3 Maja oraz Dnia Strażaka

03 maja, 2020
Dziś w całym kraju obchodzona jest 229. rocznica uchwalenia Konstytucji 3 maja - pierwszej konstytucji w nowożytnej Europie, a drugiej na świecie po amerykańskiej.

Święto strażaków i straży pożarnej, oficjalnie ustanowione zostało dopiero w 2002 r., ale od setek lat obchodzone jest w Polsce w dniu imienia patrona tej grupy zawodowej, św. Floriana. Święto jest okazją do wyrażenia wdzięczności strażakom (zawodowym i ochotnikom) za ich niebezpieczną i ciężką pracę niejednokrotnie ratującą zdrowie i życie ludzi. W tym roku uroczystości w Gminie Radłów miały charakter symboliczny, zmusza nas do tego trwający stan epidemii.

Obchody Święta Konstytucji 3 Maja oraz Dnia Strażaka

Fot. Anna M. Kędzior
Gmina Radłów
Radłów – gmina miejsko-wiejska w województwie małopolskim, w powiecie tarnowskim. W latach 1975–1998 gmina położona była w województwie tarnowskim.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).