Sobota, 2 marca 2024r. | Imieniny: Heleny, Halszki, Pawla
Pokaż menu

Nowy sprzęt strażacki dla OSP

20 grudnia, 2023
W budynku remizy Ochotniczej Straży Pożarnej w Radłowie nastąpiło przekazanie sprzętu dofinansowanego z budżetu Województwa Małopolskiego.

Pani Marta Malec-Lech członek Zarządu Województwa Małopolskiego uroczyście przekazała druhom gminnych jednostek OSP wyposażenie oraz komplety specjalnych ubrań strażackich. Obecny był również st. bryg. mgr inż. Rafał Waśko Zastępca Komendanta Miejskiego PSP w Tarnowie.

W ramach programu „Małopolskie OSP 2023” Gmina Radłów otrzymała pomoc finansową z Województwa Małopolskiego w wysokości 9 000 zł z przeznaczeniem na zakup odzieży specjalistycznej dla 4 jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych w Radłowie, w Przybysławicach, w Siedlcu i w Zabawie.

Zakupiono 2 zestawy ubrań koszarowych, 5 zestawów ubrań ochronnych, 6 par rękawic i  5 par butów strażackich.

Zakupiony sprzęt pozwoli zwiększyć możliwości operacyjne jednostce OSP oraz umożliwi prowadzenie działań ratowniczo-gaśniczych na wyższym poziomie.

Łączna wartość zakupionego do przekazania sprzętu wynosi 19 935,00 zł, z czego:

  • OSP Przybysławice  4 005,00 zł
  • OSP Radłów  7 610,00 zł
  • OSP Siedlec  2 120,00 zł
  • OSP Zabawa 6 200,00 zł

Wkład własny Gminy Radłów wyniósł 10 935,00 zł

Galeria

Fot. Maksymilian Pochroń
Gmina Radłów
Radłów – gmina miejsko-wiejska w województwie małopolskim, w powiecie tarnowskim. W latach 1975–1998 gmina położona była w województwie tarnowskim.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).