Wtorek, 28 marca 2023r. | Imieniny: Anieli, Sykstusa, Jana
Pokaż menu

Mikołajkowy Turniej Szachowy 2022

05 grudnia, 2022
W niedzielę, 4 grudnia w budynku Miejskiego Centrum Kultury w Radłowie, odbył się kolejny już Mikołajkowy turniej szachowy o Puchar Burmistrza Radłowa. 

Rozgrywki przeprowadzono w dwóch kategoriach: Szkoły Podstawowe oraz Open. Zawodnicy rywalizowali na dystansie 7 rund tempem P`15. Organizatorem było Stowarzyszenie na rzecz rozwoju sportu, rekreacji i turystyki „START” w Radłowie.
W turnieju wzięła udział rekordowa ilość 101 szachistów. Sędziami turnieju byli Pan Wiesław i Paweł Kasperek. Cieszymy się, że kolejny raz grudniowy turniej szachowy cieszy się tak wielką popularnością a uczestnicy przybywają z coraz dalszych terenów aby móc zmierzyć się w rywalizacji sportowej. W turnieju wzięło udział aż 68 dzieci co świadczy o ciągłym rozwoju tej dyscypliny wśród dzieci i młodzieży. W kategorii Open również frekwencja dopisała i w szranki sportowej rywalizacji stanęło 33 zawodników. 

Podczas kilkugodzinnych rozgrywek zawodnicy mogli skorzystać z bufetu przygotowanego przez niezawodne Koło Gospodyń Radłowski Gryf, które od lat uświetnia tego typu imprezy swoimi pysznymi daniami. 

Na najlepszych zawodników w poszczególnych kategoriach czekały puchary oraz nagrody rzeczowe. Puchary wręczył Burmistrz Radłowa Pan Zbigniew Mączka. Pomimo nie zimowej aury do Radłowa dotarły również prezenty pozostawione przez Świętego Mikołaja, które zostały wręczone wszystkim najmłodszym uczestnikom turnieju.

Miło nam poinformować że była to już 3 duża impreza szachowa, którą udało się zorganizować w tym roku w Radłowie. Ogromna frekwencja, która towarzyszy tym rozgrywkom pokazuje, że warto rozwijać tę dyscyplinę sportu i organizować tego typu zawody w naszym mieście. Tak więc zapraszamy na kolejne turnieje, o których oczywiście będziemy informować na naszej stronie internetowej. Poniżej prezentujemy szczegółowe wyniki turnieju:

Kategoria – Szkoły Podstawowe
1 miejsce: Kamil Kawecki – UKS Goniec Staniątki
2 miejsce: Filip Korda – MKS MOS Wieliczka
3 miejsce: Kacper Niewola – UKS Omega Pilzno

Kategoria – Open
1 miejsce: Wojciech Urbański – Klub Szachowy Kana Tarnów
2 miejsce: Piotr Widła – TKKF Drogowiec Kraków
3 miejsce: Dawid Łabędź – UKS Lisek Lisia Góra

Szczegółowe wyniki na stronie chesaarbiter.com:

- Szkoły Podstawowe
- Open

Galeria

Fot. Maksymilian Pochroń
Gmina Radłów
Radłów – gmina miejsko-wiejska w województwie małopolskim, w powiecie tarnowskim. W latach 1975–1998 gmina położona była w województwie tarnowskim.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).