Piątek, 7 października 2022r. | Imieniny: Marii, Marka, Mirelli

Informacja w sprawie DODATKU WĘGLOWEGO

08 sierpnia, 2022

Informujemy, że ustawa dotycząca tzw. "dodatku węglowego" została przyjęta przez Sejm.

Uchwalenie ustawy przez Sejm nie wprowadza jej w życie (ustawa musi również "przejść" przez senat oraz oraz zostać podpisana przez Prezydenta).

W związku z tym Urząd nie przyjmuje wniosków o przyznanie w/w dodatku. Poinformujemy Państwa, gdy tylko ustawa wejdzie w życie.

Jednocześnie przypominamy, że dodatek węglowy będzie przysługiwał gospodarstwom domowym, dla których głównym źródłem ogrzewania jest kocioł na paliwo stałe, kominek, koza, ogrzewacz powietrza, trzon kuchenny, piecokuchnia, kuchnia węglowa lub piec kaflowy na paliwo stałe – zasilane węglem kamiennym, brykietem lub peletem, zawierającymi co najmniej 85 proc. węgla kamiennego.

Gmina Radłów
Radłów – gmina miejsko-wiejska w województwie małopolskim, w powiecie tarnowskim. W latach 1975–1998 gmina położona była w województwie tarnowskim.