Czwartek, 21 października 2021r. | Imieniny: Urszuli, Hilarego, Jakuba

Infolinia spisowa będzie działać dłużej

27 września, 2021
Spis Powszechny trwa tylko do 30 września 2021 r. – to ostatni dzień, kiedy można wypełnić formularz spisowy. Nie warto czekać do ostatniej chwili.

Do 30 września br. infolinia spisowa, działająca pod numerem 22 279 99 99, będzie do Państwa dyspozycji każdego dnia w godzinach od 8:00 do 20:00 (opłata za połączenie zgodna z taryfą operatora).

Dzwoniąc na infolinię spisową można nie tylko wypełnić obowiązek spisowy, ale również zweryfikować tożsamość rachmistrza. Dokonanie spisu przez telefon nie trwa długo – zajmuje tylko około 10 minut.

Przypominamy, że udział w Narodowym Spisie Powszechnym Ludności i Mieszkań jest obowiązkowy, a za odmowę uczestnictwa w tym badaniu grozi kara grzywny w wysokości do 5 tys. zł.
Spis przez telefon to tylko jedna z dostępnych opcji.

Spisu można dokonać również za pomocą aplikacji spisowej dostępnej na stronie https://spis.gov.pl. Samospis przez Internet możliwy jest 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu. Spisać się można również w Urzędzie Miejski w Radłowie w godzinach pracy Urzędu.

Z osobami, które nie zdecydują się spisać samodzielnie, może kontaktować się – osobiście lub telefonicznie, rachmistrz spisowy. Rachmistrzowie dzwonią z numerów 22 828 88 88 lub 22 279 99 99.

Wszystkie dane uzyskiwane w badaniach statystycznych, w tym również w Spisie Powszechnym, są poufne i podlegają szczególnej ochronie. Dzięki danym zebranym w spisie powszechnym możliwe będzie efektywne planowanie rozwoju Polski na poziomie centralnym i lokalnym.

Gmina Radłów
Radłów – gmina miejsko-wiejska w województwie małopolskim, w powiecie tarnowskim. W latach 1975–1998 gmina położona była w województwie tarnowskim.