Sobota, 5 października 2024r. | Imieniny: Placyda, Apolinarego
Pokaż menu

Dofinansowanie na ochronę środowiska

30 kwietnia, 2024
W dniu 30 kwietnia 2024 r. została podpisana umowa dot. zadania pn. Wdrożenie Programu Ochrony Powietrza w Gminie Radłów.

Zadnie obejmuje:
- zatrudnienie ekodoradcy oraz wyposażenie punktu obsługi
- akcje informacyjno – edukacyjne
- przygotowanie gminnej strategii transformacji energetycznej
- analizę, monitoring i przeciwdziałanie problemowi ubóstwa energetycznego w gminie
- analizę i zarządzanie zużyciem energii w budynkach użyteczności publicznej
- zakup sprzętu do wsparcia prowadzonych działań doradczych i edukacyjnych – zakup kamery termowizyjnej, miernika jakości powietrza wraz z tablicą do wyświetlania wyników pomiaru.

Bezpośrednimi odbiorcami projektu będą mieszkańcy gminy Radłów.
Głównym celem projektu jest wsparcie gminy w transformacji energetycznej oraz wdrażaniu Programu ochrony powietrza dla województwa małopolskiego, który dotyczy ograniczenia emisji i zmniejszenia stężeń: pyłu zawieszonego PM10 i PM2,5, benzo(a)pirenu oraz dwutlenku azotu. Podjęte działania wpłyną na ograniczenie zanieczyszczeń powietrza i tym samym na poprawę jego jakości.
Realizacja zadań projektu stanowi jednocześnie realizację działań naprawczych wskazanych w Programie Ochrony Powietrza dla Województwa Małopolskiego. Projekt pozwoli również na realizację polityki energetyczno – klimatycznej.

Wartość projektu 578 451,17 zł. 
Wartość dofinansowania z Programu Fundusze Europejskie dla Małopolski 2021-2027 – 491 683,50 zł.




Gmina Radłów
Radłów – gmina miejsko-wiejska w województwie małopolskim, w powiecie tarnowskim. W latach 1975–1998 gmina położona była w województwie tarnowskim.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).