Środa, 17 lipca 2024r. | Imieniny: Anety, Bogdana, Jadwigi
Pokaż menu

Czujniki jakości powietrza

10 czerwca, 2020
Już można sprawdzić jakość powietrza w Gminie Radłów.

Gmina Radłów zakupiła tablicę informacyjną oraz trzy czujniki sprawdzające jakość powietrza. Urządzenia zostały zamontowane na budynkach użyteczności publicznej, by ostrzegać przed smogiem i zachęcać wszystkich do dbania o jakość powietrza.

Jeden z nich zainstalowany jest na ratuszu w Radłowie, a pozostałe - na budynkach remiz OSP w Przybysławicach i w Zabawie. Tablica, na której pokazują się dane z sensora z ratusza, zamontowana jest na przystanku na rynku.

Sensory Airly mierzą dla nas, w czasie rzeczywistym, stężenie pyłów zawieszonych PM 2.5 i PM 10, ciśnienie atmosferyczne, temperaturę powietrza oraz jego wilgotność. Dane te można odczytać na stronie www.gminaradlow.pl/dla-turysty/pogoda/jakosc-powietrza

Stan powietrza można również sprawdzać na stronie airly.eu/map/pl/  oraz specjalnej aplikacji na urządzenia mobilne na Android i iOS.

 

 

 Placu Kościuszki w Radłowie - Ratusz

 

 

Zabawa - Remiza OSP

 

Przybysławice - Remiza OSP

 

Czujniki jakość powietrza
Gmina Radłów
Radłów – gmina miejsko-wiejska w województwie małopolskim, w powiecie tarnowskim. W latach 1975–1998 gmina położona była w województwie tarnowskim.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).