Czwartek, 23 maja 2024r. | Imieniny: Iwony, Dezyderego, Kryspina
Pokaż menu

Ambulanse dla Ukrainy

09 marca, 2023
Od ponad roku, od pierwszych dni rosyjskiej agresji na Ukrainę, Diana Dembicka-Mączka, która jest prezesem Fundacji Moc Przyszłości, organizuje pomoc dla ludności ukraińskiej oraz szpitali przyfrontowych. 

Fundacja ze swoją pomocą dociera bezpośrednio do miejsc gdzie ta pomoc jest najbardziej potrzebna. W większości są to miejscowości przyfrontowe, szpitale ukraińskiej straży granicznej, ale także internaty, do których przybywają dzieci z takich miast jak Mariupol, Charków, Bucza, Irpień. Pod opieką Fundacji jest około 1800 dzieci z różnych obwodów Ukrainy. 

Z inicjatywy marszałka Jakuba Chełstowskiego, Śląski Urząd Wojewódzki w Katowicach  zwrócił się do Fundacji z propozycją przekazania 6 karetek oraz 4 samochodów osobowych. 4 ambulanse oraz sprzęt medyczny, który będzie służył medykom na terenie Ukrainy, przekazało Wojewódzkie Pogotowie Ratunkowe w Katowicach. W tę ogromną akcję pomocy włączyło się aż 18 jednostek Ochrony Zdrowia podległych Zarządowi Województwa Śląskiego. Konwój ten dotarł do Radłowa popołudniem 3 marca (piątek). 

Radość nie trwa jednak długo, ponieważ już tego samego dnia, około godziny 21:30, jedna z karetek została podpalona, a kolejna nadpalona oraz dwa samochody osobowe. Na wiadomość o tym wydarzeniu, błyskawicznie zareagował Łukasz Kmita Wojewoda Małopolski, który zdecydował o przekazaniu ambulansu z Nowego Targu.

Uruchomiona została także zbiórka na nowa kartkę na stronie zrzutka.pl

 

RDN. Seria pożarów w Radłowie. Strażacy podejrzewają, że może stać za tym podpalacz

TVN24. Podpalono karetkę, miała jechać do Ukrainy. "Zadzwoniłam do dyrektora szpitala w Charkowie. Rozpłakał się"

POLSAT NEWS. Radłów: Spłonęły dwie karetki pogotowia. Miały wyruszyć do Ukrainy

Galeria
Gmina Radłów
Radłów – gmina miejsko-wiejska w województwie małopolskim, w powiecie tarnowskim. W latach 1975–1998 gmina położona była w województwie tarnowskim.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).