Środa, 17 lipca 2024r. | Imieniny: Anety, Bogdana, Jadwigi
Pokaż menu

20-lecie Stowarzyszenia „Rozwój Wsi Przybysławice i Pasieka Otfinowska”

03 lipca, 2024
22 czerwca miał miejsce jubileusz 20 – lecia Stowarzyszenia „Rozwój Wsi Przybysławice i Pasieka Otfinowska”, które jest organem prowadzącym Niepubliczną Szkołę Podstawową im. Akcji III Most w Przybysławicach oraz Niepubliczne Przedszkole w Pasiece Otfinowskiej.

Uroczystości rozpoczęły się mszą świętą w kościele parafialnym w Przybysławicach. Następnie zaproszeni Goście, Członkowie Stowarzyszenia, Społeczność szkolna oraz Mieszkańcy Przybysławic i Pasieki Otfinowskiej udali się do szkoły.
Na początku głos zabrał Wiesław Głowa Prezes Stowarzyszenia, który przywitał wszystkich zgromadzonych na przyszkolnym placu oraz przedstawił działalność Stowarzyszenia na przestrzeni lat.

Głos zabrali ponadto Mateusz Borowiec Burmistrz Radłowa, Krzysztof Wójcik Przewodniczący Rady Miejskiej w Żabnie, Barbara Marcinkowska Dyrektor Gminnego Centrum Kultury i Czytelnictwa w Radłowie, Tadeusz Seremet były Dyrektor Szkoły i Przedszkola, a obecnie Członek Zarządu Stowarzyszenia, Monika Wybraniec Dyrektor Szkoły i Przedszkola, Klaudia Lipnicka Przewodnicząca Rady Rodziców.

Następnie Prezes Stowarzyszenia wręczył podziękowania wszystkim tym, którzy przyczynili się do zorganizowania jubileuszu, a byli to: pani Radna Małgorzata Woźniak, Rada Rodziców Niepublicznej Szkoły Podstawowej i Niepublicznego Przedszkola, Koło Gospodyń Wiejskich „Nad Stawem”, Koło Gospodyń Wiejskich „Pasieczanki”, OSP w Przybysławicach, OSP w Pasiece Otfinowskiej, Piekarnia „U Michała”, ksiądz Wojciech Janczura, pan Józef Burzawa.

Później nastąpiła część artystyczna. Wystąpili: przedszkolaki, uczniowie, absolwenci, rodzice oraz przyjaciele szkoły i przedszkola, którzy pięknie zaprezentowali się, tańcząc, śpiewając, grając na różnych instrumentach muzycznych.

Po tej części zaczął się festyn. Dzieci miały okazję skorzystać z dmuchanej zjeżdżalni, wziąć udział w zabawach zaproponowanych przez animatorki i innych atrakcjach, takich jak malowanie twarzy. Dla wszystkich zgromadzonych przygotowany był także poczęstunek. Popołudnie i wieczór minęły na wspólnym świętowaniu w miłej atmosferze.

 

Monika Wybraniec

Galeria

Fot. Norbert Nykiel oraz Angelina Kowalska
Gmina Radłów
Radłów – gmina miejsko-wiejska w województwie małopolskim, w powiecie tarnowskim. W latach 1975–1998 gmina położona była w województwie tarnowskim.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).