Piątek, 6 sierpnia 2021r. | Imieniny: Slawy, Jakuba, Oktawiana

11 par świętowało jubileusze małżeńskie

22 czerwca, 2021
20 czerwca br. w Miejskim Centrum Kultury w Radłowie odbyła się uroczystość wręczenia „Medali za Długoletnie Pożycie Małżeńskie”.

Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Pan Andrzej Duda uhonorował medalami 11 par małżeńskich, które w 2020 r. obchodziły swój Złoty Jubileusz. Aktu dekoracji Jubilatów w imieniu Pana Prezydenta dokonał Wicewojewoda Małopolski Pan Ryszard Pagacz, w asyście Burmistrza Radłowa – Pana Zbigniewa Mączki, Radnego Powiatu Tarnowskiego – Pana Marka Podrazy, Przewodniczącego Rady Miejskiej w Radłowie – Pana Piotra Kapery oraz Zastępcy Burmistrza – Pana Wiesława Armatysa.

Małżonkowie ze wzruszeniem i wielką radością przyjęli medale, nie zabrakło również gratulacji, życzeń i symbolicznych upominków.  Jak zawsze, również i w tym roku Listy Gratulacyjne z najlepszymi życzeniami Pan Burmistrz oraz Przewodniczący Rady Miejskiej w Radłowie skierowali do 4 par małżeńskich, które w bieżącym roku świętują jubileusz „Diamentowych Godów” oraz do 1 pary, która obchodzi 65 rocznicę ślubu – czyli „Żelazne Gody”.
„Medalem za Długoletnie Pożycie Małżeńskie” odznaczeni zostali:

1. Sz. P. Kazimiera i Mieczysław Bąkowie z Woli Radłowskiej
  2. Sz. P. Maria i Marian Borowieccy z Radłowa
  3. Sz. P. Barbara i Leszek Drwiłowie z Radłowa
  4. Sz. P. Helena i Zygmunt Draganowie z Biskupic Radłowskich
  5. Sz. P. Władysława i Stanisław Głowaccy z Radłowa
  6. Sz. P. Maria i Stanisław Konieczny z Niwki
  7. Sz. P. Kazimiera i Kazimierz Kuczkowie z Radłowa
  8. Sz. P. Władysława i Stanisław Lirowie z Zabawy
  9. Sz. P. Kazimiera i Czesław Patulscy  z Woli Radłowskiej
  10. Sz. P. Apolonia i Tadeusz Zacharowie z Radłowa
  11. Sz. P. Zuzanna i Ryszard Zielińscy z Woli Radłowskiej

Już tradycyjnie uroczystość rozpoczęła się Mszą Św. w intencji Jubilatów odprawioną w kościele parafialnym w Radłowie przez ks. Proboszcza Janusza Maziarkę a zakończyła występem artystycznym i poczęstunkiem.

Medal „Za zasługi dla obronności kraju” Pani Józefie Ptaśnik wręczył ppłk Andrzej KORYTKO - Komendant Wojskowej Komendy Uzupełnień w Tarnowie.

Raz jeszcze gratulujemy Jubilatom tak pięknych rocznic ślubu.

11 par świętowało jubileusze małżeńskie

Fot. Maksymilian Pochroń

Gmina Radłów
Radłów – gmina miejsko-wiejska w województwie małopolskim, w powiecie tarnowskim. W latach 1975–1998 gmina położona była w województwie tarnowskim.