Środa, 21 lutego 2024r. | Imieniny: Eleonory, Fortunata, Roberta
Pokaż menu

Zobaczmy to jeszcze raz! „Niedźwiedź” A. Czechowa w wykonaniu teatru „Wpoprzek”

02 maja, 2020

Pandemia koronawirusa w znaczący sposób wpłynęła na życie kulturalne w całym kraju. Także w naszej gminie wiele inicjatyw kulturalnych nie zostanie zrealizowanych. Grupy zainteresowań zmuszone zostały na jakiś czas zaprzestać działalności.

Jedną z takich grup jest rozwijający się w gminie teatr „Wpoprzek”, który jeszcze w połowie lutego tego roku zaprezentował w sali widowiskowej w Pleśnej dwa spektakle w oparciu o sztuki Antoniego Czechowa. Zapewne, w normalnych warunkach, w niedzielę, 3 maja zobaczylibyśmy kolejny, gdyż grupa rokrocznie wystawia widowisko teatralne na okazję obchodów trzeciomajowych.

Proponujemy Państwu zobaczyć to jeszcze raz. A dokładnie jedną ze sztuk, zaprezentowaną 16 lutego w Pleśnej, pt. „Niedźwiedź”. Wszystkich, którzy nie mieli okazji być na „walentynkowej” premierze zapraszamy do obejrzenia nagrania spektaklu.

Teatr „Wpoprzek”
Centrum Kultury w Pleśnej

LINK DO NAGRANIA

Dziękujemy telewizji STARnowa.tv za wykonanie i udostępnienie nagrania całego widowiska teatralnego.

Teatr „Wpoprzek” powstał z inicjatywy Piotra Jasiaka na przełomie 2017 i 2018 roku. Działa przy Centrum Kultury w Pleśnej.
Gmina Pleśna
Pleśna – gmina wiejska w województwie małopolskim, w powiecie tarnowskim. W latach 1975–1998 gmina położona była w województwie tarnowskim. Pierwsza gmina zbiorowa z siedzibą w Pleśnej utworzona została w wyniku reformy samorządu w 1935 roku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).