Wtorek, 24 maja 2022r. | Imieniny: Joanny, Zuzanny

Zmiany w programach Rodzina 500+ i Rodzinny Kapitał Opekuńczy

11 stycznia, 2022

Szanowni Państwo, od 2022 r. świadczenia (tzw. 500+) w ramach programu "Rodzina 500+” oraz Rodzinny Kapitał Opiekuńczy przyznaje i wypłaca Zakład Ubezpieczeń Społecznych.

Wnioski mogą Państwo składać wyłącznie drogą elektroniczną, poprzez:

ZUS wypłaci świadczenie na konto bankowe, które wskażą Państwo we wniosku. Decyzje oraz zawiadomienia, które dotyczą świadczeń będą Państwu przekazywane w formie elektronicznej.

Rodzice, którzy będą chcieli złożyć wniosek o świadczenie 500+ i RKO (w placówkach ZUS lub podczas dyżuru ZUS w innej instytucji), muszą pamiętać o:

• dowodzie osobistym,
  • numerze PESEL dziecka,
  • numerze telefonu komórkowego,
  • adresie mailowym,
  • numerze rachunku bankowego, na który wypłacimy świadczenie.

Pomoc w sprawie 500+ i RKO otrzymają Państwo:

• na specjalnej infolinii 22 290 55 00 (czynna od poniedziałku do piątku w godz. 8.00 – 15.00),
  • w Centrum Obsługi Telefonicznej ZUS w dni robocze (pn.–pt.) w godz. 7.00 –18.00 pod numerem telefonu 22 560 16 00 lub za pośrednictwem maila na adres: co+tmt@w7av9zus.pl,
  • podczas e-wizyty w ZUS,
  • w placówce ZUS,
  • w czasie dyżuru ZUS w innej instytucji.

Ważne strony internetowe:

Gmina Pleśna
Pleśna – gmina wiejska w województwie małopolskim, w powiecie tarnowskim. W latach 1975–1998 gmina położona była w województwie tarnowskim. Pierwsza gmina zbiorowa z siedzibą w Pleśnej utworzona została w wyniku reformy samorządu w 1935 roku.