Piątek, 29 września 2023r. | Imieniny: Michala, Gabriela, Rafala
Pokaż menu

Zapłoną owoce na Pleśnieńskim Bachusie

05 lipca, 2023

Tegoroczna edycja „Pleśnieńskiego Bachusa” zapowiada się wyjątkowo smakowicie i efektownie. Wydarzenie okraszone fascynującymi pokazami i pysznymi degustacjami odbędzie się w niedzielę, 16 lipca w godz. 15.00 - 19.00 na terenie Ośrodka Sportowo-Rekreacyjnego „Relaks” w Łowczówku (pow. tarnowski, gm. Pleśna).

Tarnowska Organizacja Turystyczna zaprosiła wiele podmiotów do zaprezentowania stoisk podczas „Pleśnieńskiego Bachusa”. W efekcie uczestnicy imprezy będą mieć okazję do zapoznania się z ofertą licznych lokalnych winnic i producentów.

Bardzo efektownie zapowiada się pokaz kulinarny, podczas którego zapłoną owoce. Zainteresowani dowiedzą się wielu przydatnych informacji podczas pokazu sommelierskiego i degustacji komentowanych. Z Łowczówka wyjedziemy bogatsi w wiedzę m. in. na temat foodpairingu, czyli odpowiedniego doboru wina do serwowanych potraw. Ciekawie zapowiada się również tzw. degustacja pozioma – region, producent, rocznik, odmiana gron.

Oczywiście wydarzenie jest doskonałą okazją, żeby skosztować smakołyki przygotowane przez lokalnych producentów. Wciąż wiele osób nie zdaje sobie sprawy z bogactwa kulinarnego naszego region, „Pleśnieński Bachus” co roku skutecznie poszerza grono osób oczarowanych wybornymi przysmakami.

„Pleśnieński Bachus” jest cyklicznym wydarzeniem, która ma na celu przybliżenie dziedzictwa kulturowego i tradycji winiarskich regionu. Jednocześnie impreza stanowi element marki enoTARNOWSKIE, która w 2019 r. otrzymała od Polskiej Organizacji Turystycznej certyfikat na najlepszy produkt turystyczny, a w 2022 r. tytuł Polskiej Marki Turystycznej.

Projekt zrealizowano przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego

 

 

Plakat wydarzeniaGmina Pleśna
Pleśna – gmina wiejska w województwie małopolskim, w powiecie tarnowskim. W latach 1975–1998 gmina położona była w województwie tarnowskim. Pierwsza gmina zbiorowa z siedzibą w Pleśnej utworzona została w wyniku reformy samorządu w 1935 roku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).