Czwartek, 21 października 2021r. | Imieniny: Urszuli, Hilarego, Jakuba

XII Zjazd Oddziału Gminnego Związku OSP Rzeczpospolitej Polskiej w Pleśnej

27 września, 2021

26 września, w niedzielne popołudnie odbył się XII Zjazd Oddziału Gminnego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczpospolitej Polskiej w Pleśnej. W Zjeździe uczestniczyli strażacy z poszczególnych jednostek terenu Gminy Pleśna (OSP Janowice, OSP Lichwin, OSP Lubinka, OSP KSRG Pleśna, OSP KSRG Rzuchowa i OSP Szczepanowice).

W Zjedzie udział wzięli przedstawiciele władz lokalnych: Pan Józef Knapik – Wójt Gminy, Pan Janusz Jarząb – Przewodniczący Rady Gminy oraz władz resortowych: Pan Bartosz Łaśko – Członek Prezydium Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Tarnowie i Pan Dariusz Kopeć – Przedstawiciel Komendanta Miejskiego PSP w Tarnowie, Pani Elżbieta Kędzior – Inspektor UG w Pleśnej.

Podsumowano działalność OSP na terenie Gminy Pleśna za lata 2016 – 2020 oraz został wybrany nowy Zarząd Oddziału Gminnego na lata 2021 – 2026.

Strażacy wybrali również Komisję Rewizyjną Oddziału Gminnego w osobach: Przewodniczący Piotr Lisowski, Wiceprzewodniczący Mateusz Ochwat, Sekretarz Krzysztof Rąpała.

Wójt Gminy podziękował Strażakom za ich codzienny trud i podkreślił, że straż ma największe zaufanie w społeczeństwie oraz wręczył upominki druhom honorowym (seniorom): Janowi Kubiczowi i Januszowi Kubiczowi z OSP Pleśna oraz Tadeuszowi Kubiczowi z OSP Lichwin. Zjazd Gminny odbywa się raz na pięć lat i oprócz wyborów Zarządu i Komisji Rewizyjnej wybiera przedstawicieli do Zarządu Oddziału Powiatowego, są nimi Michał Kot z OSP Szczepanowice i Tadeusz Ścieżka z OSP Pleśna, a także delegatów na Zjazd Powiatowy w osobach Jana Kubicza z OSP Pleśna, Mateusza Ochwata z OSP Lubinka i Rafała Kota z OSP Szczepanowice. Wypada życzyć Strażakom wytrwałości w ich działaniu na rzecz społeczności lokalnej na następną kadencję.

Gmina Pleśna
Pleśna – gmina wiejska w województwie małopolskim, w powiecie tarnowskim. W latach 1975–1998 gmina położona była w województwie tarnowskim. Pierwsza gmina zbiorowa z siedzibą w Pleśnej utworzona została w wyniku reformy samorządu w 1935 roku.