Czwartek, 1 czerwca 2023r. | Imieniny: Justyna, Anieli, Konrada
Pokaż menu

XII Gminny Konkurs Palm Wielkanocnych – wyniki

04 kwietnia, 2023

W niedzielę, 2 kwietnia o godz. 14.00 na pleśnieńskim placu targowym odbył się XII Gminny Konkurs Palm Wielkanocnych. Organizatorem wydarzenia było Centrum Kultury w Pleśnej, a sam konkurs przeprowadzony został podczas większej imprezy pod nazwą II Kiermasz Wielkanocny.

W tegorocznym konkursie komisja oceniła jedenaście prac, biorąc pod szczególną uwagę estetykę wykonania, zastosowane materiały czy nawiązania do tradycyjnych palm wielkanocnych. Jury w składzie: Jolanta Kuczera – Stankowska (przewodniczący), Małgorzata Hajduga i Ewa Iwaniec, przyznało następujące miejsca w konkursie:

I miejsca:
Koło Gospodyń Wiejskich w Rychwałdzie,
Stowarzyszenie Koło Gospodyń Wiejskich „Pełna Chata” w Szczepanowicach.

II miejsca:
Koło Gospodyń Wiejskich w Pleśnej,
Monika Kotlarz.

III miejsce:
Koło Gospodyń Wiejskich w Świebodzinie.

Wyróżnienia:
Koło Gospodyń Wiejskich w Rzuchowej,
Koło Gospodyń Wiejskich w Lichwinie.

Za udział:
Teresa Maniak,
Maja Ścieżka,
Tymon Ścieżka,
Antonina i Emilia Malec.

Nagrody i pamiątkowe dyplomy wręczali wójt Józef Knapik oraz dyrektor Centrum Kultury Jolanta Kuczera – Stankowska. Organizatorzy gratulują laureatom oraz dziękują wszystkim uczestnikom. Fundatorem wszystkich nagród było Centrum Kultury w Pleśnej.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z konkursu
(fot. S. Smoleń)
Gmina Pleśna
Pleśna – gmina wiejska w województwie małopolskim, w powiecie tarnowskim. W latach 1975–1998 gmina położona była w województwie tarnowskim. Pierwsza gmina zbiorowa z siedzibą w Pleśnej utworzona została w wyniku reformy samorządu w 1935 roku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).