Środa, 21 lutego 2024r. | Imieniny: Eleonory, Fortunata, Roberta
Pokaż menu

Wydłużona lista zadań urzędów od 22 kwietnia 2020 r.

22 kwietnia, 2020

Od środy 22 kwietnia obowiązują nowe przepisy rozporządzenia Rady Ministrów w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii. Rząd doprecyzował, które „zadania niezbędne” muszą być wykonywane przez urzędy gmin przy zachowaniu wszelkich zasad bezpieczeństwa. Rozporządzenie wylicza, że są to m.in. zadania związane z rejestracją stanu cywilnego; ewidencją ludności i dowodami osobistymi; pomocą społeczną, świadczeniem usług komunalnych. Określenie w rozporządzeniu zadań, które muszą być wykonywane obowiązkowo przez urzędy gmin, nie wprowadzi istotnych zmian w bieżącej obsłudze interesantów ponieważ wszystkie te obowiązki są w naszym Urzędzie realizowane na bieżąco.
Gmina Pleśna
Pleśna – gmina wiejska w województwie małopolskim, w powiecie tarnowskim. W latach 1975–1998 gmina położona była w województwie tarnowskim. Pierwsza gmina zbiorowa z siedzibą w Pleśnej utworzona została w wyniku reformy samorządu w 1935 roku.

Możliwość komentowania została wyłączona.

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).