Piątek, 19 kwietnia 2024r. | Imieniny: Adolfa, Tymona, Leona
Pokaż menu

Wójt Gminy Pleśna odebrał umowę na dofinansowanie budowy drogi na osiedlu w Rzuchowej

10 listopada, 2016

W środę, 9 listopada w tarnowskim Ratuszu odbyło się spotkanie samorządów, podczas którego Wicemarszałek Małopolski Stanisław Sorys wręczał wójtom i burmistrzom z subregionów tarnowskiego i bocheńskiego umowy na dofinansowanie inwestycji w zakresie modernizacji lub budowy dróg lokalnych w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014 - 2020. Wśród 13 beneficjentów znalazła się Gmina Pleśna.

Wójt Józef Knapik odebrał umowę na dofinansowanie projektu rozbudowy i przebudowy układu komunikacyjnego osiedla tzw. "Nad Białą" w miejscowości Rzuchowa w kwocie ponad 1 100 000 zł. Całkowity koszt inwestycji to ok. 1 700 000 zł.

Potrzeba modernizacji wspomnianego osiedla od lat poruszana była na zebraniach wiejskich czy posiedzeniach Rady, niemniej jednak samorząd wciąż szukał możliwości pozyskania tak dużych środków na ten cel. Wreszcie się udało i - jak wspomina wójt -będzie to kompleksowy remont, bez rozbijania zadania na lata. Mieszkańcy Rzuchowej najprawdopodobniej już we wrześniu przyszłego roku będą zakończoną inwestycją. W najbliższym czasie gmina ogłosi przetarg na to zadanie.

W ramach ogłoszonego naboru w całej Małopolsce złożono 291 wniosków z czego na listę rankingową zakwalifikowało się 113 projektów. Większe szanse na otrzymanie dotacji miały gminy, w których dochód podatkowy jest niższy, a stopa bezrobocia wyższa.

(zdjęcia z www.malopolska.pl)

Zapraszamy do obejrzenia relacji przygotowanej przez telewizję Tarnowska.tv.
Gmina Pleśna
Pleśna – gmina wiejska w województwie małopolskim, w powiecie tarnowskim. W latach 1975–1998 gmina położona była w województwie tarnowskim. Pierwsza gmina zbiorowa z siedzibą w Pleśnej utworzona została w wyniku reformy samorządu w 1935 roku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).