Piątek, 29 września 2023r. | Imieniny: Michala, Gabriela, Rafala
Pokaż menu

Winda w Urzędzie Gminy Pleśna

10 lipca, 2023

W urzędzie Gminy Pleśna działa już winda. Całe zadanie obejmowało dobudowanie szybu do budynku urzędu oraz zakup i montaż windy. W ten sposób chcemy ułatwić dotarcie do nas wszystkim mieszkańcom, przede wszystkim osobom z niepełnosprawnościami, seniorom oraz rodzicom z małymi dziećmi w wózkach.

Winda jest wyposażona w krzesełko, poręcze, komunikaty głosowe, wypukłe przyciski z napisami w alfabecie brajla.

Do windy można wejść z zewnątrz budynku (osobne przeszklone wejście) lub z poziomu parteru w urzędzie. Winda zatrzymuje się na każdym piętrze urzędu.

Przeszklone wejście do windy
Przeszklony przedsionek; otwarta winda. Po lewej stronie windy tablica informacyjna z opisem pięter.

Zadanie jest finansowane z następujących źródeł:

  • projekt pn. „Budowa windy w Urzędzie Gminy Pleśna’ dofinansowany ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych w ramach obszaru B realizacji programu pn. „Program wyrównywania różnic między regionami III”
Logo PFRON
  • przedsięwzięcie grantowe „Gmina Pleśna bez barier”, finansowane w ramach projektu „Dostępny samorząd - granty” realizowanego przez Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób NiepełnosprawnychGmina Pleśna
Pleśna – gmina wiejska w województwie małopolskim, w powiecie tarnowskim. W latach 1975–1998 gmina położona była w województwie tarnowskim. Pierwsza gmina zbiorowa z siedzibą w Pleśnej utworzona została w wyniku reformy samorządu w 1935 roku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).