Wtorek, 25 czerwca 2024r. | Imieniny: Lucji, Wilhelma, Doroty
Pokaż menu

Wielka Czantoria szczytem pierwszej wycieczki 11. “Wędruj Razem z Nami”

24 maja, 2023

Inauguracja jedenastego sezonu akcji "Wędruj Razem z Nami" odbyła się 20 maja w Beskidzie Śląskim. Grupa 43 uczestników udała się m.in. na popularny szczyt nad Ustroniem - Wielką Czantorię.

Początek trasy wiązał się z czerwonym szlakiem, który w tym miejscu prowadzi równolegle do wyciągu. Tutaj grupa miała najwięcej metrów do pokonania w górę. Trud wynagrodził widok z Wielkiej Czantorii, na szczycie której zainstalowana jest nadto wieża widokowa. Dalsza część wycieczki, w stronę Małej Czantorii, to już bardziej rekreacyjne wędrowanie. W sumie w tą pogodną, ciepłą sobotę cała trasa liczyła niespełna 12 kilometrów.

W czerwcu zaplanowany jest wypad w Tatry Polskie (Gęsia Szyja). Szczegóły na temat wycieczki pojawią się wkrótce. Zapraszamy.

Organizatorami akcji są: Jan Wójtowicz i Centrum Kultury w Pleśnej.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z wycieczki
(fot. M. Patoła, K. Madej)
Gmina Pleśna
Pleśna – gmina wiejska w województwie małopolskim, w powiecie tarnowskim. W latach 1975–1998 gmina położona była w województwie tarnowskim. Pierwsza gmina zbiorowa z siedzibą w Pleśnej utworzona została w wyniku reformy samorządu w 1935 roku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).