Sobota, 24 października 2020r. | Imieniny: Rafala, Marcina, Antoniego
Pokaż menu

Weź udział w prawdziwym winobraniu

14 października, 2020

Chcesz ciekawie i bezpiecznie spędzić weekend? W niedzielę, 18 października (początek o godz. 14) zapraszamy do Winnicy Dąbrówka w Dąbrówce Szczepanowskiej, gdzie wójt Pleśnej odda klucze do gminy uczestnikom prawdziwego winobrania. Wstęp jest wolny, przygotowano wiele atrakcji dla gości imprezy organizowanej w ramach Dni Otwartych na Małopolskim Szlaku Kulinarnym.

Wydarzenie organizują – Winnica Dąbrówka oraz Ekologiczne Gospodarstwo Rolne Jan Czaja. Początkowo winobranie miało się odbyć 27 września, jednak z uwagi na niekorzystne warunki atmosferyczne termin został zmieniony.

Na potrzeby winobrania przeznaczone będą 2 rzędy winorośli oraz ok. 100 kg owoców. Po pracy przy winobraniu przewidziano ognisko i kolację, na której skosztujemy ekologiczne produkty producentów objętych znakiem Sieci Dziedzictwo Kulinarne Małopolska, a także pieczone w naczyniu glinianym ziemniaki przekładane kapustą i mięsem. Spotkaniu będzie towarzyszyć oprowadzenie po winnicy przez jej właścicieli – Katarzynę i Roberta Beściaków.

– Przedstawimy historię winnicy, zaprezentujemy wina oraz przybliżymy naszym gościom, jak łączyć wina z różnymi daniami. Zaplanowaliśmy także pokazy wyciskania soku z winogron w drewnianej prasie. Zapraszamy! Dodajmy, że duża przestrzeń (ok. 5,5 ha) umożliwi przeprowadzenie imprezy z zachowaniem dystansu społecznego. Ze względu na obostrzenia w wydarzeniu może uczestniczyć do 100 osób. W związku z tym organizatorzy proszą o zgłaszanie chęci udziału w winobraniu pod adresami mailowymi: robbfmerteqtbesvhs5ccidbc3xak@puhwp.plt9he lub biuro@5yrdunsmb3sajbp7qecbiala.pl. Decyduje kolejność zgłoszeń.

Przed nami jeszcze jedno zaległe wydarzenie w ramach Dni Otwartych, czyli piknik na Winnicy Wieliczka, który odbędzie się 24 października zamiast 26 września.

„Projekt realizowany przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego”
Gmina Pleśna
Pleśna – gmina wiejska w województwie małopolskim, w powiecie tarnowskim. W latach 1975–1998 gmina położona była w województwie tarnowskim. Pierwsza gmina zbiorowa z siedzibą w Pleśnej utworzona została w wyniku reformy samorządu w 1935 roku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).