Piątek, 19 kwietnia 2024r. | Imieniny: Adolfa, Tymona, Leona
Pokaż menu

Vitis Music Sfera Festival 2018

30 lipca, 2018

VITIS MUSIC SFERA FESTIVAL to druga edycja jedynego w Polsce festiwalu muzycznego, który odbywa się na winnicy. Między 12-18 sierpnia na letniej scenie małopolskiej winnicy w Janowicach wystąpią wybitni artyści, reprezentujący różne gatunki muzyki - klasykę, jazz i folk. Muzycy, którzy na co dzień występują w wielkich salach koncertowych świata, spotkają się w Janowicach, aby kontynuować rozpoczętą w ubiegłym roku, nową tradycję plenerowych koncertów na winnicy.

Podczas II edycji odbędzie się 7 koncertów, w których weźmie udział 27 artystów w wykonaniach solistycznych, kameralnych oraz jako orkiestra smyczkowa, która powstała w nawiązaniu do międzynarodowych tradycji najlepszych festiwali na świecie.

PROGRAM:

 • Festiwal zainauguruje koncert pt. „Tu Janowice, rocznik 2018”, podczas którego wystąpi perkusistka Magdalena Kordylasińska-Pękala wraz z Festiwalową Orkiestrą Kameralną. Artyści wykonają Divertimento Wolfganga Amadeusza Mozarta, Serenadę na smyczki Piotra Czajkowskiego oraz Koncert na marimbę i orkiestrę smyczkową Emmenuela Séjourné.
  12/8/2018, godz.19:00
 • „Klasycznie w winnicy” to wieczór z kwartetami smyczkowymi Ludwika van Beethovena i Feliksa Mendelssohna, które wykona Amelior Quartet w składzie Szymon Naściszewski – skrzypce I, Karolina Chlipała – skrzypce II, Wojciech Witek – altówka i Jacek Francuz – wiolonczela.
  13/8/2018, godz. 19:00
 • „Niewinne improwizacje” to koncert dedykowany miłośnikom jazzu – Mateusz Pałka Trio w składzie Mateusz Pałka – fortepian, Piotr Południak – kontrabas, Patryk Dobosz – perkusja,  wykonają utwory z autorskiego repertuaru, który jest inspirowany folklorem europejskim, jazzem oraz muzyką klasyczną.
  14/8/2018, godz. 19:00
 • Podczas koncertu pt. „Kontrast barw i aromatów” zabrzmi muzyka z pogranicza klasycznej i jazzowej w wykonaniu akordeonisty Pawła Kusiona, saksofonisty Michała Króla i kontrabasisty Mateusza Dobosza.  
  15/8/2018, godz. 19:00
 • „Jazzowa fermentacja” to koncert dla fanów mainstreamowego jazzu z subtelną nutką polskiego folkloru w autorskich kompozycjach i wykonaniu Bartosz Dworak Quartet – Bartosz Dworak – skrzypce, Piotr Matusik – fortepian, Jakub Dworak – kontrabas, Szymon Madej – perkusja.
  16/8/2018, godz. 19:00
 • „Koncert muzyki wytrawnej” to wyjątkowy wieczór z fortepianową muzyką Fryderyka Chopina i Ignacego Jana Paderewskiego w wykonaniu pianistki Aleksandry Świgut.
  17/8/2018, godz. 19:00
 • Festiwal zakończy występ zespołu Etnos Ensemble w składzie Bartosz Pacan – klarnet, Konrad Merta – akordeon, Piotr Gach – wiolonczela, Łukasz Mazanek – kontrabas, którzy podczas koncertu pt. „Folkowe winogranie” wykonają utwory klasyczno-jazzowe oparte na znanych melodiach europejskiego folku w swoich autorskich aranżacjach.
  18/8/2018, godz. 19:00

BILETY:
Bilety w cenie 50 zł są dostępne online na stronie internetowej: www.festival.vitismusicsfera.pl

ORGANIZATOR: Fundacja Na Rzecz Wspierania Muzyki i Rozwoju Winiarstwa im. Ignacego Jana Paderewskiego  

PATRONI HONOROWI: Gmina Pleśna, Fundacja Galicja Vitis  

PARTNERZY: Europejskie Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego, Stowarzyszenie Autorów ZAiKS, Norsk Musikkforlag, Restauracja U Młynarzy, Huta Szkła Gospodarczego Tadeusz Wrześniak, Drukarnia F4, Grupa Perfeccto, MP Wędliny z Lubinki.  

PATRONI MEDIALNI: TVP 3 Kraków, Małopolski Szlak Winny, Nasze Winnice, Magazyn Winiarski, Paragraf w kieliszku, Promotor Kulinarny Bartosz Wilczyński  

WSPÓŁPRACA REDAKCYJNA: RMF Classic
Gmina Pleśna
Pleśna – gmina wiejska w województwie małopolskim, w powiecie tarnowskim. W latach 1975–1998 gmina położona była w województwie tarnowskim. Pierwsza gmina zbiorowa z siedzibą w Pleśnej utworzona została w wyniku reformy samorządu w 1935 roku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).