Niedziela, 25 października 2020r. | Imieniny: Darii, Wilhelminy, Bonifacego

Umowy na dofinansowanie zadań inwestycyjnych podpisane

17 września, 2020

W ostatnich tygodniach podpisane zostały trzy ważne umowy na dofinansowanie zadań inwestycyjnych, które są i będą realizowane w najbliższym czasie na terenie naszej gminy.

Droga Szczepanowice-Gliniki
W ramach Funduszu Dróg Samorządowych podpisano umowę na dofinansowanie zadania pn. „Rozbudowa drogi gminnej 200068 K Szczepanowice-Gliniki w km od 0+000 do 0+991 w miejscowości Szczepanowice, Gmina Pleśna”. W ramach zadania przeprowadzona zostanie rozbudowa ww. drogi, która obejmuje m.in. poszerzenie jezdni do 5 m, wykonanie odcinka chodnika, wykonanie kanalizacji deszczowej, odcinkowe umocnienie skarp, wykonanie pętli autobusowej. Całkowita wartość zadania wynosi 1 421 552,46 zł, z czego 1 012 402 zł to dotacja ze wspomnianego Państwowego Funduszu Celowego- Funduszu Dróg Samorządowych.

Plac sportowo-rekreacyjny w Rzuchowej
Dzięki dotacji z budżetu Województwa Małopolskiego realizowane jest zadanie pn. „Przebudowa istniejącej infrastruktury sportowo-rekreacyjnej w Rzuchowej”. W ramach inwestycji powstanie nowy plac sportowo-rekreacyjny przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Rzuchowej, z siłownią terenową dla osób dorosłych i siłownią terenową dla dzieci. Zachodnia część placu zagospodarowana będzie na strefę seniora z urządzeniami do ćwiczeń. Na placu zostaną też zamontowane 2 urządzenia sprawnościowe: do ćwiczeń street workout oraz ruchomy most. Na placu zamontowane będą także ławki wykonane z materiału pochodzącego z recyclingu. Całkowita wartość zadania wynosi 159 879,51 zł, z czego 111 915 zł to dotacja z budżetu Województwa Małopolskiego w ramach programu „Małopolska infrastruktura rekreacyjno-sportowa - MIRS”.

Rozbudowa sieci kanalizacyjnej w Janowicach
Końcem sierpnia została podpisana umowa na dofinansowanie rozbudowy sieci kanalizacji bytowej w Janowicach. Całkowita wartość zadania, które będzie realizowane w 2021 roku, wynosi 277 698 zł. Dofinansowanie w kwocie 138 849 zł pochodzi z Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich. Jest to ostatni projekt z zakresu gospodarki wodno-ściekowej dofinansowany ze środków Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 - Gmina Pleśna wykorzystała cały przysługujący jej limit środków na zadania wodnokanalizacyjne, który wynosił 2 mln zł.

Gmina Pleśna
Pleśna – gmina wiejska w województwie małopolskim, w powiecie tarnowskim. W latach 1975–1998 gmina położona była w województwie tarnowskim. Pierwsza gmina zbiorowa z siedzibą w Pleśnej utworzona została w wyniku reformy samorządu w 1935 roku.