Niedziela, 6 grudnia 2020r. | Imieniny: Mikołaja, Jaremy, Emiliana

„Tryptyk Rzymski” w kościele parafialnym w Pleśnej

19 października, 2020

Chcąc upamiętnić i uczcić setną rocznicę urodzin i czterdziestą drugą rocznicę wyboru na Stolicę Piotrową Jana Pawła II, teatr "Wpoprzek" wspólnie ze Szkołą Podstawową w Pleśnej przygotowali spektakl wg poematu papieża pt. "Tryptyk Rzymski". Owocem tejże współpracy było widowisko przedstawione wieczorem, 18 października w kościele parafialnym w Pleśnej.

Poza aktorami teatru "Wpoprzek" w przedsięwzięcie zaangażowała się młodzież ze szkolnego koła teatralnego: Małgorzata i Zofia Peterek, Zuzanna Kajmowicz, Wiktoria Buczek, Julia Stasik i Jakub Gąciarz. Obsługę techniczną zapewnił Krzysztof Niemiec. Za nagłośnienie odpowiadał Rafał Peterek. Podkład muzyczny na żywo - Piotr Kajmowicz.

Wydarzenie transmitowała telewizja internetowa STARnowa.tv.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć ze spektaklu
(fot. STARnowa.tv)

Zobacz nagranie całego spektaklu
(STARnowa.tv)

Gmina Pleśna
Pleśna – gmina wiejska w województwie małopolskim, w powiecie tarnowskim. W latach 1975–1998 gmina położona była w województwie tarnowskim. Pierwsza gmina zbiorowa z siedzibą w Pleśnej utworzona została w wyniku reformy samorządu w 1935 roku.