Środa, 17 kwietnia 2024r. | Imieniny: Rudolfa, Roberta
Pokaż menu

Tak było w ferie zimowe

13 lutego, 2017

W dniach od 30 stycznia do 12 lutego w całej Małopolsce dzieci i młodzież miały przerwę w nauce za sprawą wyczekiwanych ferii zimowych. Na ten czas Centrum Kultury w Pleśnej przygotowało dla młodych mieszkańców gminy specjalną ofertę.

W oba poniedziałki ferii chętni mieli okazję pojeździć na lodowisku w Mościcach. Wyjazdy na łyżwy cieszą i cieszyły się wyjątkowym powodzeniem wśród dzieci, stąd organizatorzy starają się każdego roku wpisać w program oferty ten rodzaj aktywnego wypoczynku.

We wtorki na dzieci czekała atrakcja w postaci bajek na wielkim ekranie. W tuchowskim kinie "Promień" obejrzały filmy animowane "Kubo i dwie struny" oraz "Królową Śniegu". Natomiast w oba czwartki dzieci bawiły się w Parku Wodnym w Tarnowie - wyjazdy te zorganizowane zostały wspólnie ze Szkołą Podstawową w Pleśnej.

Także dzięki współpracy ze szkołą w Pleśnej przygotowano dwa turnieje sportowe: szachowy i tenisa stołowego. Rozgrywki odbywały się w Pleśnej. Najlepsi w kategoriach dziewcząt i chłopców otrzymali pamiątkowe medale.

Nie zabrakło także zajęć w filiach CK. W Janowicach i Dąbrówce Szczepanowskiej zorganizowane zostały zajęcia modelarskie. Dzieci z zaangażowaniem zbijały karmniki. Ponadto w Dąbrówce funkcjonowała strzelnica pleśnieńskiego "Sokoła", zapewniając młodym możliwość sprawdzenia się w strzelaniu do celu. Tam też w pierwszym tygodniu ferii każdy chętny mógł wziąć udział w godzinnym, bezpłatnym treningu aikido - zajęcia organizował i prowadził Piotr Cieślak.

W drugą środę ferii  w sali widowiskowej w Pleśnej odbył się bal karnawałowy dla dzieci, który współorganizowały Centrum Kultury i Gminna Biblioteka Publiczna w Pleśnej. Zabaw i tańca nie było końca, a imprezę świetnie poprowadziła Katarzyna Kruk ze Szczepanowic. W trakcie balu wyróżniono także najaktywniejszych czytelników GBP w Pleśnej i jej filii w Janowicach, Szczepanowicach, Lichwinie i Rzuchowej.

We wszystkich wspomnianych wyżej zajęciach uczestniczyło około 350 osób. Z powodu szerzącego się w okresie ferii wirusa grypy nie wszyscy, którzy zadeklarowali chęć udziału, mogli skorzystać z zajęć. Za wszystkie przejazdy autokarowe do Tarnowa, Tuchowa i po terenie gminy Pleśna dzieci nie ponosiły żadnych kosztów.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z zajęć feryjnych.
(fot. CKSiPGP)
Gmina Pleśna
Pleśna – gmina wiejska w województwie małopolskim, w powiecie tarnowskim. W latach 1975–1998 gmina położona była w województwie tarnowskim. Pierwsza gmina zbiorowa z siedzibą w Pleśnej utworzona została w wyniku reformy samorządu w 1935 roku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).