Piątek, 5 marca 2021r. | Imieniny: Adriana, Fryderyka, Teofila

Szczepienia przeciw COVID-19 na terenie gminy Pleśna

14 stycznia, 2021

W związku z wieloma zapytaniami mieszkańców dotyczącymi możliwości szczepień przeciwko koronawirusowi na terenie gminy Pleśna informujemy, że Ministerstwo Zdrowia opublikowało mapę punktów szczepień przeciwko COVID-19.

Na terenie Gminy Pleśna zgłosił się i po spełnieniu wymogów otrzymał pozwolenie:

• Samodzielny Publiczny Gminny Zakład Opieki Zdrowotnej w Pleśnej - Ośrodek Zdrowia w Pleśnej,
  • Samodzielny Publiczny Gminny Zakład Opieki Zdrowotnej w Pleśnej - Ośrodek Zdrowia w Janowicach,
  • Samodzielny Publiczny Gminny Zakład Opieki Zdrowotnej w Pleśnej - Ośrodek Zdrowia w Lichwinie.

Najprościej zgłaszać się dzwoniąc właśnie tam. Pacjent nie musi być zapisany w danej placówce medycznej.

Etapy szczepień dla seniorów:

• od 15 stycznia otwarta będzie rejestracja na szczepienie przeciw COVID-19 dla osób 80+
  • od 22 stycznia otwarta będzie rejestracja na szczepienie przeciw COVID-19 dla osób 70+

Rejestracji można będzie dokonać na kilka sposobów:

• zapisać się bezpośrednio u swojego lekarza rodzinnego w ośrodku zdrowia,
    - Ośrodek Zdrowia w Pleśnej - tel. 14 679 81 10 w godz. 8:00 - 18:00
    - Ośrodek Zdrowia w Janowicach - tel. 14 679 90 01 w godz. 8:00 - 15:00
    - Ośrodek Zdrowia w Lichwinie - tel. 14 675 80 51 w godz. 8:00 - 15:00
  • zadzwonić na specjalnie uruchomioną infolinię Narodowego Programu Szczepień (989 lub 22 62 62 989),
  • zapisać się przez Internetowe Konto Pacjenta.

Po rejestracji pacjent dostanie e-skierowanie, a sam proces umówienia na szczepienie będzie oparty o centralny system e-rejestracji, integrujący indywidualne grafiki przyjęć poszczególnych punktów szczepień.

Gmina Pleśna
Pleśna – gmina wiejska w województwie małopolskim, w powiecie tarnowskim. W latach 1975–1998 gmina położona była w województwie tarnowskim. Pierwsza gmina zbiorowa z siedzibą w Pleśnej utworzona została w wyniku reformy samorządu w 1935 roku.