Czwartek, 6 sierpnia 2020r. | Imieniny: Slawy, Jakuba, Oktawiana
Pokaż menu

Stypendia wójta gminy Pleśna rozdane

29 czerwca, 2020

W dzień zakończenia roku szkolnego 2019/2020, podczas XVI Sesji Rady Gminy Pleśna, dziesięcioro wyróżniających się uczniów z terenu gminy odebrało stypendia za wybitne osiągnięcia naukowe, sportowe oraz te związane z realizacją swoich pasji.

Wśród nagrodzonych byli:
1. Wiktoria Kot (SP Janowice),
2. Magdalena Jasińska (SP Janowice),
3. Szymon Chatała (ZSP Rzuchowa),
4. Oliwia Budzik (SP Pleśna),
5. Julia Zagata (SP Pleśna),
6. Amelia Hajduga (SP Pleśna),
7. Arkadiusz Goliński (SP Pleśna),
8. Anita Górka (SP Lichwin),
9. Julia Łątka (SP Szczepanowice),
10. Miłosz Sawczak (SP Świebodzin).

Chciałem serdecznie pogratulować wszystkim stypendystom otrzymania stypendium wójta. To stypendium jest oczywiście pewnym symbolem. Nie przekłada się na jakiś wielki wymiar finansowy, ale jest docenieniem Waszej pracy, tego, co robicie czy w szkole, czy poza szkołą. Czasem wiąże się z Waszymi pasjami. Dziękuję Wam za to, że świecicie przykładem w środowiskach szkolnych – zwrócił się do stypendystów włodarz gminy.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z wręczenia stypendiów
(fot. S. Smoleń)

 

 

List wójta Józefa Knapika skierowany do społeczności szkolnej z terenu gminy Pleśna

 

Szanowni Państwo! Dyrektorzy, Nauczyciele, Pracownicy, Rodzice, a przede wszystkim Drodzy Uczniowie!

Dobiegł końca rok szkolny 2019/2020. Zaczynaliśmy go zwyczajnie, wspólnie, jak w latach poprzednich. Kończymy jednak, czego się nie spodziewaliśmy, zupełnie inaczej, w mniejszych grupach, często niemal indywidualnie i niestety bez tej radości, która temu wydarzeniu zazwyczaj towarzyszyła. Jednak, co trzeba szczególnie podkreślić, zdaliśmy w trudnym czasie pandemii i odosobnienia poważny egzamin z naszego podejścia i dostosowania się do sytuacji jakiej do tej pory nie doświadczyliśmy.

Od marca ucichł gwar szkolnych korytarzy, a sale lekcyjne opustoszały. Lekcje przeniosły się do naszych domów i przestrzeni wirtualnej. Dziękuję każdemu z Was: Dyrektorom, Nauczycielom, Rodzicom i wszystkim Uczniom i Pracownikom szkół za to, że tak sprawnie zareagowaliśmy i żaden uczeń nie został pozostawiony bez opieki dydaktycznej. W szybkim tempie udało się wprowadzić platformę edukacyjną, która zapewnia lekcje na żywo. Nauczyciele w rewolucyjnym tempie zmienili zasady pracy i nierzadko poświęcali swój wolny czas, aby właściwie przygotować zajęcia i zaznajomić się z nowymi narzędziami komunikacji. W krótkim czasie zabezpieczyliśmy uczniów w sprzęt komputerowy, co było możliwe dzięki środkom pozyskanym z Ministerstwa Cyfryzacji.

Dyrektorom szkół dziękuję za sprawną organizację pracy, za kontakt z organem prowadzącym, rodzicami i Kuratorium. Pragnę wyrazić wdzięczność pracownikom obsługi za to, że w tym czasie dbali o budynki i prowadzili wiele prac porządkowych oraz remontowych. Szczególne podziękowania kieruję do Rodziców i Opiekunów – dziękuję za cierpliwość, wyrozumiałość, za współpracę z nauczycielami i za wiele poświeceń z Waszej strony, aby możliwa była właściwa domowa edukacja. Uczniom dziękuję za szybki proces adaptacji do nowych warunków, gratuluję wyników nauczania, wysokich średnich i zdobytych nowych umiejętności.

Nadchodzi czas upragnionych wakacji, ale niestety nie odchodzi czas epidemii. Pragnę wszystkim życzyć, aby odpoczęli, nabrali sił do nowych wyzwań, które przed nami, a zwłaszcza abyśmy wszyscy w zdrowiu powrócili po wakacjach do naszych szkół i do edukacji w wymiarze „tradycyjnym”, zaś zdobyte doświadczenia edukacji zdalnej i korzystania z systemów cyfrowych niech pozwolą nam na wzbogacenie procesu nauczania.

Jeszcze raz za wszystko dziękuję, życzę spokojnych wakacji i do zobaczenia we wrześniu!

Z wyrazami szacunku
Wójt Gminy Pleśna
Józef Knapik
Gmina Pleśna
Pleśna – gmina wiejska w województwie małopolskim, w powiecie tarnowskim. W latach 1975–1998 gmina położona była w województwie tarnowskim. Pierwsza gmina zbiorowa z siedzibą w Pleśnej utworzona została w wyniku reformy samorządu w 1935 roku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).