Czwartek, 1 czerwca 2023r. | Imieniny: Justyna, Anieli, Konrada
Pokaż menu

Stowarzyszenie “Ty Też” podpisało umowę na renowację czterech kapliczek

04 kwietnia, 2023

We wtorek, 4 kwietnia w Ośrodku Sportowo - Rekreacyjnym "Relaks" w Łowczówku miało miejsce podpisanie umowy pomiędzy Stowarzyszeniem Rozwoju Gminy Pleśna „Ty Też” a firmą Zbigniew Strzelczyk Konserwacja Zabytków na prace renowatorsko – konserwatorskie na terenie trzech gmin z obszaru Lokalnej Grupy Działania Dunajec – Biała.

Uwzględnione w umowie zadanie polegać będzie na renowacji czterech kapliczek. W szczegółach prace dotyczą:
- kapliczki przydrożnej pw. Chrystusa Frasobliwego w Janowicach, w gminie Pleśna,
- kapliczki z rzeźbą Najświętszej Marii Panny w Szczepanowicach, w gminie Pleśna,
- zabytkowej kapliczki z figurą św. Jana Nepomucena zlokalizowanej w miejscowości Więckowice, w gminie Wojnicz,
- kapliczki słupkowej z Krucyfiksem Chrystusa Ukrzyżowanego w Stróżach, w gminie Zakliczyn.

Wartość zadania wynosi 116 600,00 zł. Realizacja projektu jest możliwa dzięki wsparciu finansowemu ze środków Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 program LEADER w ramach Strategii Rozwoju Lokalnego Lokalnej Grupy Działania Dunajec-Biała.
Gmina Pleśna
Pleśna – gmina wiejska w województwie małopolskim, w powiecie tarnowskim. W latach 1975–1998 gmina położona była w województwie tarnowskim. Pierwsza gmina zbiorowa z siedzibą w Pleśnej utworzona została w wyniku reformy samorządu w 1935 roku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).