Sobota, 30 września 2023r. | Imieniny: Wery, Honoriusza, Hieronima
Pokaż menu

Stoiska, że palce lizać!

10 lipca, 2023

Lokalna Grupa Działania Dunajec-Biała zadbała o to, żeby na jednej z największych imprez w regionie nie zabrakło pszczelich stoisk. Pszczelarze będą promować swoje wyroby oraz edukować podczas jubileuszowego, 20. Święta Owoców i Produktów Pszczelich Gminy Pleśna, które odbędzie się w niedzielę, 16 lipca na terenie Ośrodka Sportowo-Rekreacyjnego „Relaks” w Łowczówku (gm. Pleśna, pow. tarnowski). Wstęp na imprezę jest wolny, start o godz. 15.

Na stoiskach przygotowanych przez lokalnych pszczelarzy uczestnicy imprezy znajdą całe mnóstwo wyrobów pszczelich o najwyższej jakości, na czele z pysznym miodem. Organizatorzy będą też uświadamiać, jak ważną rolę dla całego ekosystemu odgrywają pszczoły i dziko żyjące owady zapylające.

Każdy będzie mógł skosztować pszczelich przysmaków oraz wziąć udział w warsztatach kulinarnych, podczas których dowiemy się m. in., jak można wykorzystywać miód w kuchni na przykładzie konkretnych przepisów. Dodajmy, że warsztaty pszczelarskie poprowadzi Iwona Wantuch z Pszczelej Kuźni w Zborowicach.

Pszczele stoisko pojawi się na Święcie Owoców i Produktów Pszczelich dzięki dofinansowaniu pozyskanemu z Województwa Małopolskiego w ramach projektu „Pasieka społeczna i jej działania pro-pszczele w 2023 roku”. Należy podkreślić, że Lokalna Grupa Działania Dunajec-Biała już od kilku lat realizuje szereg działań związanych z promocją pszczelarstwa, jak i edukacją. W efekcie, świadomość mieszkańców wzrasta, i co za tym idzie, przestrzeń publiczna na terenie gmin należących do LGD z każdym rokiem jest coraz bardziej przyjazna pszczołom i dziko żyjącym zapylaczom.

Projekt realizowany przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego
Gmina Pleśna
Pleśna – gmina wiejska w województwie małopolskim, w powiecie tarnowskim. W latach 1975–1998 gmina położona była w województwie tarnowskim. Pierwsza gmina zbiorowa z siedzibą w Pleśnej utworzona została w wyniku reformy samorządu w 1935 roku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).