Piątek, 22 września 2023r. | Imieniny: Tomasza, Maurycego, Joachima
Pokaż menu

Rozdano nagrody w konkursie ekologicznym “Zdrowo, bo czysto”

29 września, 2016

W ostatnich dniach września Gmina Pleśna wraz z Centrum Kultury, Sportu i Promocji Gminy Pleśna zorganizowały konkurs ekologiczny pt. ”Zdrowo bo czysto”. Ideą konkursu było budowanie świadomości ekologicznej dzieci i młodzieży z terenu gminy oraz czynne włączenie się do akcji „Sprzątanie Świata”.

Konkurs przebiegał w dwóch kategoriach; dzieci przedszkolne wykonywały plakat o tematyce proekologicznej, a dzieci i młodzież szkolna, w tym gimnazjaliści zbierali odpady komunalne.

Niestety spora ilość zebranych odpadów świadczy o wciąż nikłej świadomości społecznej, jak wielkim zagrożeniem dla zdrowia jest zaśmiecanie środowiska i potwierdza konieczność edukowania od najmłodszych lat w tej tematyce. Świadczy też o dużym zaangażowaniu w akcję, co z kolei cieszy organizatorów.

Wszystkie placówki uczestniczące w konkursie otrzymały bony pieniężne na zakup środków dydaktycznych. Wielkość nagród była zróżnicowana w zależności od lokaty zajętej w konkursie. Pamiątkowe dyplomy i nagrody wręczył obecny na rozstrzygnięciu konkursu wójt gminy Józef Knapik. Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy i dziękujemy za zaangażowanie w akcji.

W konkursie uczestniczyły wszystkie placówki z terenu gminy Pleśna.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z tego wydarzenia.
(fot. S. Smoleń)
Gmina Pleśna
Pleśna – gmina wiejska w województwie małopolskim, w powiecie tarnowskim. W latach 1975–1998 gmina położona była w województwie tarnowskim. Pierwsza gmina zbiorowa z siedzibą w Pleśnej utworzona została w wyniku reformy samorządu w 1935 roku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).