Sobota, 17 kwietnia 2021r. | Imieniny: Rudolfa, Roberta

Projekt „Absolwent-Praca-Stabilizacja”

26 lutego, 2021

Centrum Rozwoju Lokalnego oraz Stowarzyszenie na Rzecz Zrównoważonego Rozwoju Społeczno-Gospodarczego „KLUCZ” serdecznie zapraszają studentów i absolwentów szkół wyższych do udziału w projekcie „Absolwent, Praca, Stabilizacja”. Projekt jest adresowany do osób zamieszkujących województwa: śląskie, opolskie i małopolskie, które posiadają orzeczenie o stopniu niepełnosprawności lub orzeczenie równoważne.

Projekt „Absolwent-Praca-Stabilizacja” to kompleksowe wsparcie niepełnosprawnych studentów ostatniego roku oraz absolwentów szkół wyższych w wejściu na rynek pracy.

Grupa docelowa
Osoby niepełnosprawne posiadające aktualne orzeczenie o znacznym, umiarkowanym lub lekkim stopniu niepełnosprawności (lub orzeczenie równoważne), które na dzień przystąpienia do projektu pozostają bez zatrudnienia i są absolwentami szkoły wyższej (do 5 lat od ukończenia) lub realizują ostatni rok nauki w szkole wyższej.

Obszar realizacji projektu:

• województwo małopolskie;
  • województwo śląskie;
  • województwo opolskie.

Oferowane wsparcie:

• opracowanie Indywidualnego Planu Działania (IPD), z uwzględnieniem czynników osobowych i środowiskowych; – poradnictwo psychologiczne;
  • poradnictwo zawodowe;
  • doradztwo zawodowe;
  • wsparcie trenera zatrudnienia wspomaganego (w tym wparcie indywidualne, zatrudnienie oraz monitoring zatrudnienia);
  • bezpośrednie wsparcie w poszukiwaniu i doborze ofert pracy;
  • bezpośrednie wsparcie w poszukiwaniu i doborze kursów zawodowych;
  • bezpośrednie wsparcie w poszukiwaniu i doborze staży zawodowych;
  • udział w szkoleniu zawodowym zmierzającym do podniesieniu lub zmiany kwalifikacji zawodowych;
  • odbycie płatnego stażu zawodowego trwającego 3 miesiące;
  • dodatek motywacyjny max. do 12 miesięcy.

Masz pytania? Zadzwoń lub napisz!
Osoba kontaktowa: Monika Kukułka
e-mail: m.kgaukulkaji@crl.org.plppaq

Gmina Pleśna
Pleśna – gmina wiejska w województwie małopolskim, w powiecie tarnowskim. W latach 1975–1998 gmina położona była w województwie tarnowskim. Pierwsza gmina zbiorowa z siedzibą w Pleśnej utworzona została w wyniku reformy samorządu w 1935 roku.