Piątek, 29 września 2023r. | Imieniny: Michala, Gabriela, Rafala
Pokaż menu

Prawie milion złotych na odnowę zabytków

21 lipca, 2023

Do Gminy Pleśna trafi prawie milion złotych na prace konserwatorskie i restauratorskie przy zabytkach. Wszystkie trzy wnioski złożone w naborze przeprowadzonym w ramach Rządowego Programu Odbudowy Zabytków otrzymały dofinansowanie. Złożone wnioski dotyczą następujących zadań:

  • Wykonanie prac konserwatorskich przy kościele parafialnym p.w. Niepokalanego Serca Maryi w Szczepanowicach,
  • Wykonanie prac konserwatorskich przy ołtarzu głównym w kościele parafialnym p.w. Wniebowzięcia NMP w Pleśnej,
  • Remont cmentarza wojennego nr 178 w Woźnicznej.

Wnioski dotyczące przeprowadzenia prac konserwatorskich w kościołach parafialnych są zgodne z wnioskami złożonymi w Urzędzie Gminy przez proboszczów poszczególnych parafii.
Gmina Pleśna
Pleśna – gmina wiejska w województwie małopolskim, w powiecie tarnowskim. W latach 1975–1998 gmina położona była w województwie tarnowskim. Pierwsza gmina zbiorowa z siedzibą w Pleśnej utworzona została w wyniku reformy samorządu w 1935 roku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).